Ogg Taf FB aktualny obraz

Oto Ksiądz Filip Zając, na ognistym rydwanie, ratuje z pożogi nienawiści Matkę Boską Buszczecką

Były łzy wzruszenia oraz wiele radości. W dniu wczorajszym w naszej parafii uroczyście zaprezentowano i poświęcono bajecznie piękny witraż dedykowany bohaterom 51 pułku Strzelców Kresowych z Brzeżan. Do Racławic Śląskich przyjechali goście praktycznie z całej Polski. Dodatkowo zobaczysz galerię 19 zdjęć.

- Witraż wyjątkowy, bo wpatrując się w niego doskonale można wyczytać i poznać całą historię, Buszcza, tej drogi i Racławic Śląskich - mówił przed poświęceniem ks. Grzegorz Turczyn, proboszcz racławickiej parafii. - Można przed nim stać, patrzeć i kontemplować bardzo długo. - Jestem razem z moimi parafianami bardzo wdzięczny za ten dar, który będzie u nas, tutaj w Sanktuarium Matki Bożej Buszczeckiej, bo tak uznali sponsorzy, wykonawcy, brzeżańczycy, buszczanie, szanowny Pan Alfred Tomaszewski. - Gdzie, jak gdzie, ale przy cudownym obrazie Matki Bożej z Buszcza będzie to kolejny dowód, aby jeszcze bardziej kochać Matkę Najświętszą. - Dzisiaj w sposób szczególny będziemy przed tym obrazem modlili się za wszystkich żołnierzy.

Do przeczytania jeszcze 69% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Ogłoszenie
Poprzedni art Zaproszenie na spotkanie
Pomagamy
Następny art Pomóc może każdy, powinien każdy
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja