Historyczne zagadki
Czy w Racławicach są podziemne tunele i bunkry?
Dziś, aby się przekonać, potrzeba wielu pieniędzy oraz doświadczonej ekipy eksploracyjnej i pewnie jest to nie wykonalne, ale na podstawie posiadanych informacji warto zastanowić się, gdzie w Racławicach Śląskich są bunkry lub nieznane mieszkańcom ukryte tunele? O takich od dawna krążą legendy i mając na uwadze fakt, że tego typu obiekty były popularne (zwłaszcza w czasie wojny), można powiedzieć, iż takowe w Racławicach mogą się znajdować. Jeden został znaleziony, a co do dwóch to tylko możemy zaprezentować posiadane informacje pozostawiając wiele pytań bez odpowiedzi.
Najbardziej znanym jest bunkier, pomieszczenie, znajdujące się pod północnymi torami racławickiej stacji. Obecnie niemożliwe jest dostanie się do środka, ale kilkoro mieszkańców, z którymi rozmawiałem - twierdziło, że było wewnątrz. Prawdopodobnie po wojnie znaleziono tam jakieś ciała. Później schron stał pusty.
Kiedy całkowicie zablokowane wejście do obiektu? Tego nie wiadomo, ale wielce prawdopodobne jest, że zrobili to pracownicy kolei chcąc uwolnić się od ciekawskich poszukiwaczy militariów. Dziś jakakolwiek próba dostania się do środka może zakończyć się tragedią.
Warning: getimagesize(https://raclawice.net/gfx/duze/kareokewraca.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in
/home/users/staszek/public_html/raclawicenet/class/news.class.php on line
30
Warning: getimagesize(https://raclawice.net/gfx/duze/raclawiceolszanka.jpg): Failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found
in
/home/users/staszek/public_html/raclawicenet/class/news.class.php on line
30