Dziś: czwartek, 29 lutego 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Tylko zawodnicy Racławic zdobywali gole, ale to nie Racławice wygrały

Jak to możliwe? Możliwe, a przekonało się o tym około 50 kibiców, którzy dzisiaj oglądali derbowe spotkanie A-klasy Racławia-LZS Rzepcze.

Mecz kończył zmagania w rundzie jesiennej. Pierwsze minuty były niemrawe, ale potem cytując klasyka: rozkręciło się. Racławia próbowała uderzać kilka razy z daleka, ale były to uderzenia niecelne. Piłka leciała najczęściej daleko od bramki. Za to gościom wyszła świetna akcja i trafili po dobitce do siatki, ale w tej sytuacji słusznie arbiter odgwizdał spalonego.

Dalsze minuty to stopniowo rysująca się przewaga Racławic. Kilka fajnych akcji, ale bez efektu. Raz gości uratowała poprzeczka, a kilka razy dobre interwencji ich golkipera.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się i w 37 minucie Rzepcze prowadziło 1:0. Gola jednak sprezentowała im nasza drużyna zaliczają swojaka, czyli trafienie samobójcze.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga Racławic. Akcja za akcją, ale bez efektu. Bramkarz gości kilka razy w fenomenalny sposób ratował swój zespół od utraty gola. Rywale za to kilka razy groźnie kontratakowali. Szczęśliwie nasi w końcu trafili na 1:1 i do samego końca dzielnie walczyli o komplet oczek.

Na to nie starczyło już czasu i mecz zakończył się remisem. Cennym dla rywali, którzy walczą o ligowy byt, a pewnie smutnym dla nas, gdyż liczyliśmy na trzy punkty. Dla kibiców był to ciekawy mecz. Pełen akcji, pomysłowych zagrań, ale też toczony w przyjaznej atmosferze godnej Święta Niepodległości.

Pobierz zdjęcie drużyny Racławii sezon 2023/2024

Więcej zdjęć niebawem

Racławia Racławice Śląskie - LZS Rzepcze 1:1 (0:1)

Obraz: raclawialzsrzepcze1.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Racławia LZS Rzepcze

Galeria zdjęć z meczu Racławia-LZS - Rzepcze

Dostępna jest już galeria zdjęć z sobotniego meczu pomiędzy zespołami Racławii i LZS Rzepcze.


Mecz

Pierwszy mecz u nas i od razu derby

Już jutro (niedziela 3 września) na boisku w Racławicach Śląskich derbowy pojedynek. Racławia zmierzy się z drugą drużyną Fortuny Głogówek.


Piłka nożna

Awansu do okręgówki nie będzie

Klub sportowy z Racławic Śląskich odpuścił mecz barażowy i bez walki oddał możliwość awansu do Ligi Okręgowej.


Racławia

Wiemy kiedy i potencjalnie z kim baraż o awans do Ligi Okręgowej

Już jutro (sobota) ostatni w rundzie wiosennej mecz Racławi w Racławicach, ale nie ostatni w sezonie.


Racławia

Arcy-ważny mecz w Racławicach Śląskich

Już jutro (sobota) nasz zespół podejmie na własnym boisku ekipę Otmętu Krapkowice.


Mecz

Przerwać złą passę

Już jutro (sobota) Racławia na własnym boisku podejmie ekipę LZS Ścinawa Nyska.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET