Dziś: czwartek, 29 lutego 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Gdzie jest mój Bóg? Boży Grób w Racławicach Śląskich

Tradycyjnie w Wielką Sobotę prezentujemy zdjęcia Bożego Grobu w Racławicach Śląskich, który w tym roku ma specjalną symbolikę i wymowę. Każe nam zastanowić się nad naszym życiem - tym, ile miejsca w nim poświęcamy Bogu, a ile rzeczom, które nas od Niego odwracają.

Widzimy napis-pytanie: "GDZIE JEST MÓJ BÓG?". Na podstawie przedmiotów ułożonych wokoło Grobu Pańskiego możemy i powinniśmy się sami nad tym zastanowić. Czy jest w modnych strojach? Czy w filmach, komputerach i nowoczesnych technologiach? Czy w horoskopach, grach losowych, krzyżówkach? Czy w narzekaniu na biegnący czas? Topieniu smutków w alkoholu? Tym, co odciąga nas od istoty życia - tym, co może nam odbierać życie. Czy tak naprawdę tam mamy szukać Boga? Czy nie są to rzeczy, które odciągają nas od najważniejszych spraw? Czy w nich mamy szukać swojego szczęścia?


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Wielkanoc

Życzenia Wielkanocne

Zmartwychwstał Nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel


Boży Grób

Boży Grób w Racławicach Śląskich

Jak to już jest w naszej tradycji w Wielką Sobotę prezentujemy zdjęcia Bożego Grobu.


Parafia

Porządek nabożeństw na Triduum Paschalne i Niedzielę Wielkanocną

Poniżej znajduje się pełny porządek nabożeństw w naszej parafii od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.


Wielkanoc

Racławickie rękodzieło na wystawie wielkanocnej

Wczoraj (niedziela) w Głogówku zorganizowano 23. Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnych. Nie mogło tam zabraknąć reprezentacji Racławic Śląskich.


Pomoc

Kiermasz wielkanocny i pomoc dla Małgosi

Już w najbliższą niedzielę 26 września w godzinach od 10 do 14 w Kawiarni Amazonka odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Małgosi Łupickiej.


Wielkanoc

Wesoły Dzień Nastał - Wielkanoc 2022

To były pierwsze od trzech lat tradycyjnie obchodzone święta. Kościół był pełen wiernych.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET