Dziś: wtorek, 5 marca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Radna głosowała przeciw

Nie zapowiadało się, że to będzie aż tak ciekawa sesja, a tutaj zaskoczenie. Apogeum było głosowanie, w którym radna Racławic była przeciw temu, by radny Racławic został członkiem Komisji Społecznej.

Program sesji nie zapowiadał tylu emocji. Radny Regimowicz w związku ze złożoną rezygnacją miał być odwołany z funkcji członka i przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Do składu Komisji Rewizyjnej miała dołączyć radna Poremba. Niby proste, ale tutaj uważny radny Bujak zauważył, że zabrania tego prawo. Radny poinformował, że osoba która pełni funkcję wiceprzewodniczącego rady (radna Poremba) nie może być członkiem Komisji Rewizyjnej. Po chwili obecny na sesji prawnik przyznał radnemu Bujakowi rację i poinformował, że radna z Racławic może albo zrezygnować z funkcji wiceprzewodniczącej, albo z członkostwa w Komisji Rewizyjnej. Pat? Chyba tak, bo zwołana została najpierw jedna, a potem druga przerwa - obrady zostały wznowione po około 45 minutach.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Rada parafialna

Komunikat "zakup wiązanek żałobnych"

Rada parafialna zwraca się z prośbą do parafian z Racławic Śląskich o niedokonywanie zakupu wiązanek żałobnych.

Tekst w archiwum

Rada

Termin wyborów radnego w Racławicach ustalony

W dniu 6 lipca 2022 r. Wojewoda Opolski zarządzeniem nr 72/22 zarządził wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Głogówku. Szykujcie się do głosowania.

Tekst w archiwum

Rada

Radnemu z Racławic wygasł mandat, będą u nas wybory i to niedługo

W Internecie pojawiło się Obwieszczenie Komisarza Wyborczego z Opola. Po jego lekturze wiemy, że w Racławicach jedna osoba straciła mandat radnego.

Tekst w archiwum

Remont mostu

Most będzie naprawiony

W miniony piątek na sesji Rady Miejskiej w Głogówku głosowano nad zmianami w budżecie.

Tekst w archiwum

W Gminie

Nieoczekiwana rezygnacja - Anna Barysz zastąpi Sebastiana Gerstenberga

Politycznym wydarzeniem minionego tygodnia była rezygnacja z funkcji Wiceburmistrza złożona przez Pana Sebastiana Gerstenberga.

Tekst w archiwum

Polityka

Radni podzielili pracę - znamy składy osobowe komisji

W miniony piątek na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej radni ustalili składy osobowe Komisji.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET