Dziś: sobota, 25 maja 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

zlodzieje_na_moscie_03.jpg@Piękny widok nieprawdaż?=

Złodzieje na Wiszącym Moście

Elementy jednego z największych skarbów Racławic Śląskich - wiszącego Mostu - są rozkradane. Dzieje się tak od 6 lat, od chwili likwidacji linii Racławice - Głubczyce - Racibórz. Ostatnio złodzieje próbowali przejść samych siebie. Ktoś chciał ukraść stalowe wózki służące do malowania mostu! Na szczęście znalazł się na tyle mądry mieszkaniec Racławic, który szybko zadzwonił do dyżurnego ruchu i opowiedział, że w okolicy mostu dzieje się coś dziwnego. Dyżurny ruchu powiadomił policję oraz odpowiednie służby kolejowe.

Elementy jednego z największych skarbów Racławic Śląskich - tak zwanego "Wiszącego Mostu" - są rozkradane. Dzieje się tak od 6 lat, od chwili likwidacji linii Racławice - Głubczyce - Racibórz. Ostatnio złodzieje próbowali przejść samych siebie. Ktoś chciał ukraść stalowe wózki służące do malowania mostu! Na szczęście znalazł się na tyle mądry mieszkaniec Racławic, który szybko zadzwonił do dyżurnego ruchu i opowiedział, że w okolicy mostu dzieje się coś dziwnego. Dyżurny ruchu powiadomił policję oraz odpowiednie służby kolejowe.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Kolej

Uwaga - w okolicy mogą pojawiać się złodzieje

W ostatnim czasie ukradziono na szkodę około 25 tysięcy złotych sprzęt należący do jednej z dolnośląskich jednostek OSP. Jakiś czas temu amatorzy sprzętu strażackiego kręcili się także w naszej okolicy.

Tekst w archiwum

Apel

Uwaga na złodziei

W ostatnim czasie w Racławicach Śląskich doszło do kilku włamań. Mieszkańcy twierdzą, że ich przebieg może świadczyć o tym, że sprawcami mogą być ... osoby związane z naszą miejscowością.

Tekst w archiwum

Złodziej

Do 5 lat grozi złodziejowi złapanemu na kolejowym moście

W minioną środę policjanci z Głogówka zostali zawiadomieni o tym, że na dużym moście kolejowym w Racławicach Śląskich kręci się podejrzana osoba. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Tekst w archiwum

Kradzież

Kradzieże to już prawdziwa plaga

Kradzież elementów torów oraz nieudana próba włamania do sklepu w Racławicach, to dowód na to, że złodzieje nie próżnują. Jakby tego mało, ostatnio w Prudniku doszło do napadu na sklep. Warto zachować szczególną ostrożność i zgłaszać każde nietypowe zachowanie policji, zwłaszcza nietypowe ze strony obcych osób. W artykule informacje o ostatnich kradzieżach w Racławicach, kradzieżach w naszym powiecie i wskazówki policji, jak chronić się przed złodziejami.

Tekst w archiwum

Kradzież

Z linii głubczyckiej ukradziono do 100 metrów torów

Niestety potwierdziły się przypuszczenia. Po inspekcji okazało się, że z linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie skradziono do 100 metrów szyn kolejowych.

Tekst w archiwum

Kradzież

Złodzieje na torach linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie?

Policjanci z Krapkowic zatrzymali mieszkańców województwa śląskiego podejrzewanych o kradzież szyn kolejowych.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET