Dziś: wtorek, 23 lipca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

W naszym kraju obowiązuje tygodniowa żałoba narodowa

Prosi się, by w tym okresie wywiesić przed domami biało-czerwone flagi z kirem. Na jutro, na godzinę 15 zaplanowano w Racławicach Śląskich specjalne nabożeństwo poświęcone Ojcu Świętemu, na którym będziemy modlić się również za zmarłe osoby z delegacji rządowej. Jutro o godzinie 18 w Głogówku ma rozpocząć się specjalna Msza Święta z udziałem samorządowców delegacjami sztandarowymi z okolicznych miejscowości.

Żałoba narodowa ogłoszona przez Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego ma potrwać tydzień. Prosi się, by na ten okres wszyscy Polacy wywiesili przed domami biało-czerwone flagi z kirem symbolizujące żałobę. Część z mieszkańców już stanęła na wysokości zadania.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Katyń

Katyń w pamięci mieszkańców Racławic Śląskich

Jak się okazuje o zbrodni Katyńskiej mieszkańcy naszej miejscowości wiedzieli już w 1945 roku. Przez wiele lat była to skrywana tajemnica, o której mówiło się tylko w zaufanym gronie, w wybranych domach.

Tekst w archiwum

Żałoba

W Głogówku i Prudniku można wpisać się do ksiąg kondolencyjnych.

W Urzędach Miast Głogówka i Prudnika dostępne są pamiątkowe księgi, w których każdy może wpisać dowolne słowa oddając hołd zmarłym dwa dni temu przedstawicielom polskiej delegacji rządowej.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET