Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Duży sukces spotkań projektu nauki szydełkowania

Do tej pory w Racławicach Śląskich odbyły się już trzy spotkania w ramach warsztatów szydełkowania.

Pomysł sprawdził się i w zajęciach uczestniczy wiele osób. Szczególnie cieszy, że do nauki szydełkowania chętnie zabierają się najmłodsi, którzy w warsztatach uczestnicą razem ze swoimi babciami lub mamami.

- Moim zdaniem to super akcja - mówi jedna z uczestniczek. - Przychodzą nowi, ale są też stali bywalcy. Są osoby, które uczą się od podstaw i dobrze im idzie. Są osoby z Głogówka, czy dziecko z Klisina. Nikt nie odpuszcza, bo każdy chce się uczyć.

W ramach warsztatów uczestnicy starają się stworzyć specjalne szydełkowe ośmiorniczki, które są przekazywane później do szpitali dla wcześniaków. To idealny przykład na połączenie pasji, nauki i możliwości wspólnego spędzania czasu.

Kolejne spotkanie planowane jest na najbliższą niedzielę 17 marca. Każdy może dołączyć i przekonać się jakie to fajne.

Obraz: szydelkowaniewraclawicach.jpg

Foto: Agnieszka Wilisowska

Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Rok Szkolny

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Po dwóch miesiącach odpoczynku czas wracać do szkoły. Dziś odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Aktualizacja, dodano zdjęcia


Art. sponsorowany

Dzieci nauczą się angielskiego w Racławicach Śląskich

Z początkiem września rusza w Racławicach Śląskich nowa szkoła języka angielskiego dla dzieci. Szkoła połączy prawdziwą naukę z doskonałą zabawą.

Tekst w archiwum

Wośp

Świetny wynik w Racławicach Śląskich

Po kilkunastu latach przerwy ponownie w Racławicach Śląskich można było wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tekst w archiwum

Szkoła

Czas wrócić do szkolnej ławy

W Racławicach Śląskich rozpoczął się nowy rok szkolny. Tradycyjnie od Mszy Św.

Tekst w archiwum

W szkole

Dołącz do akcji i czytaj razem z nami

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w akcji: Jak nie czytam, jak czytam, które odbędzie się 8 czerwca (piątek) o godz. 10:00 na szkolnym Placu Zabaw.

Tekst w archiwum

W szkole

Uczniowie wrócili do szkół

Aż 17 nowych uczniów rozpocznie naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich. Nowy rok szkolny to zawsze sporo zmian. Wśród nowości warto wymienić zakaz całkowitego zwolnienia z lekcji W-F czy ograniczenia tzw. śmieciowego jedzenia.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET