Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Prace remontowe w szkole nabierają rozmachu

Powoli kończy się zima, to możemy zobaczyć efekt prac remontowych prowadzonych w racławickiej szkole.

W ub. roku oddano do użytku przy szkole nowe boisko sportowe oraz zbudowany prawie od zera taras szkolny. Gmina nie zwolniła tempa i jak wiecie z poprzednich artykułów pod koniec ub. roku podpisano umowę na dalsze prace.

Przede wszystkim wyremontowany zostanie kompleksowo dach placówki. Tutaj prace będę wykańczane jak zrobi się cieplej. Ale jak już można zobaczyć na zdjęciu poniżej część remontu na górnej kondygnacji została już odhaczona.

Kilkanaście dni temu pracowano przy fasadzie tarasu, gdzie planowane jest namalowanie tzw. muralu.

W ostatnim tygodniu ekipa remontowa przeniosła się na jedną z klatek schodowych. Wymieniono tam balustrady/poręcze. Nowe poręcze wyglądają świetnie, są masywne i trochę wyższe od tych, które zdemontowano, a które służyły od lat 60. ub. wieku, czyli od budowy budynku.

Równolegle sprawdzony jest również remont kilku klas na górnym piętrze w tym remont szkolnej biblioteki.

Obraz: remontklatekszkola1.jpg
Obraz: remontklatekszkola2.jpg
Obraz: remontklatekszkola3.jpg
Obraz: remontklatekszkola4.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Spotkania z historią

To były ciekawe spotkania z historią

Wielu mieszkańców Racławic Śląskich (i nie tylko) uczestniczyło wczoraj w Centrum Kultury w Głogówku na II Międzyszkolnych Spotkaniach z Historią, pt. Ocalić od zapomnienia. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Racławicach Śląskich.


Chodnik

Jest nowych chodnik i wygląda świetnie

Dawna, totalnie zapomniana ścieżka, zmienia się z każdym rokiem. Niedawno zbudowano tam chodnik.


Remont dachu szkoły

Umowa na remont dachu szkoły podpisana

Wczoraj (22.11) została podpisana umowa na remont dachu w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Prace obejmą także taras i wnętrze budynku.


Szkoła

Nigdy nie wątpcie w to jak ważni jesteście dla każdego z naszych podopiecznych

Dziś w naszej szkole świętowano Dzień Edukacji Narodowej.


Tedde Eddie w Racłwicach

Zapraszamy do fascynującej przygody z Teddy Eddie

Drodzy Rodzice, w szkole językowej dla najmłodszych "Let's Play With English" jesteśmy już po kilku spotkaniach w tym roku szkolnym. Zapraszamy również Was i Wasze pociechy do rozpoczęcia fascynującej przygody z Teddy Eddie, gdzie nauka staje się przyjemnością! Nigdy nie jest za wcześnie ani też za późno, aby dołączyć do wspólnej zabawy.


Otwarcie boiska

Nowe taras i boisko sportowe przy szkole oddane do użytku

Zadanie zrealizowano ostatecznie za około 1,4 miliona złotych. Gro środków finansowych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych tzw. Polski Ład. Wkład finansowy Gminy Głogówek wyniósł 2% ogólnego budżetu.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET