Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Będą tablice z nazwami ulic

Już niebawem na wszystkich skrzyżowaniach naszej miejscowości pojawią się tabliczki z nazwami lokalnych ulic.

Należy przyklasnąć temu pomysłowi. Takie tablice to nie tylko dekoracja, ale przede wszystkim cenna informacja, zwłaszcza dla naszych gości.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Nazwy ulic

W Racławicach ustawiono tablice z nazwami ulic.

Od ubiegłego tygodnia na każdym skrzyżowaniu w naszej miejscowości ustawione są estetyczne tablice z nazwami miejscowych ulic.

Tekst w archiwum

Oberglogau

Ktoś już zamazał podwójne tablice z nazwami miejscowości w Głogówku

Z jednej strony miasta zamazana została nazwa polska, a z drugiej nazwa niemiecka. Można było spodziewać się, że wstawienie tablic nie polepszy stosunków międzynarodowościowych w gminie, a jedynie je pogorszy.

Tekst w archiwum

Oberglogau

W Gminie Głogówek wiszą już tablice z podwójnymi nazwami miejscowości

Jeszcze nie wszędzie, ale już w kilku miejscowościach, w tym w Głogówku powieszone zostały dzisiaj tablice z dwujęzycznymi nazwami miejscowości.

Tekst w archiwum

Podwójna nazwa

Do 30 kwietnia na terenie Gminy Głogówek pojawią się tablice z podwójnymi nazwami miejscowości w języku polskim i niemieckim.

Urząd szuka już firmy, która podejmie się demontażu 59 tablic z nazwami miejscowości, a na ich miejsce wstawi nowe z nazwą w języku polskim oraz niemieckim. Tylko kilka wsi z naszej gminy ominie ta wymiana.

Tekst w archiwum

Apel do mieszkańców Gminy Głogówek

(...) Zastanawiającym jest również fakt, w jaki sposób niektórzy radni opiniowali temat wprowadzenia wspominanych tablic. "Państwo, które nie szanuje mniejszości etnicznych, narodowych nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować" - to cytat z protokołu Sesji Rady Miasta opisywanej w pierwszym akapicie. Zastanawiające jest to skąd radni wysnuli taki wniosek, iż niewprowadzanie dwujęzycznych nazw jest przejawem braku szacunku? Stwierdzenie to jest obraźliwe dla nas obywateli, mieszkańców gminy! Jak można tak spłycić istotną kwestię szacunku w odniesieniu do mniejszości? Jakim zacietrzewieniem, bądź brakiem wiedzy, a być może niedoborem leksykalnym wykazuje się osoba, która stawia tak kategoryczne, radykalne stwierdzenia?

Tekst w archiwum

Nie dla tablic

Oberglogau tak, Deutsch Rasselwitz nie

Radni Gminy Głogówek zdecydowali. W większości miejscowości zostaną wprowadzone dodatkowe nazwy w języku niemieckim. Tak się stanie między innymi w Głogówku. W Racławicach za to drugiej nazwy nie uchwalono. Radni głosowali sprawiedliwe, tak jak chciały poszczególne miejscowości. Nie było siłowego nadawania nazw.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET