Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Duże zdjęcie pielgrzymów w nowym numerze Życia Głogówka

Do kupienia jest już czerwcowe wydanie gminnej gazety. Można w nim znaleźć duże zdjęcie grupowe osób, które brały udział w majowej pielgrzymce do granicznej kapliczki.

Ponadto polecamy teksty:

Wszyscy walczą, wygrywa Wróbin
W rywalizacji naszych ochotniczych straży pożarnych jest trochę tak, jak do niedawna o piłce nożnej mówił Gary Lineker. Wszyscy biegną sztafetę, wykonują ćwiczenia bojowe, a na końcu największy puchar zgarnia OSP Wróblin.

Kadencja zaczęła się na dobre
Dwie sesje mają już za sobą radni Rady Miejskiej w Głogówku. Na pierwszym posiedzeniu wybierali swoje władze. A już na drugiej sesji oceniali burmistrza? ale za pracę w minionych 12 miesiącach.

Prośby o łaski na granicy
Po dwóch latach przerwy ponownie wspólnie modlono się przy kapliczce maryjnej zbudowanej na pograniczu z Czechami.

Piękne święto niepełnosprawnych
Za nami kolejny wspaniały, już trzeci organizowany w naszym mieście Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Odwiedzili go znamienici goście i przede wszystkim podopieczni kilkunastu placówek opiekuńczych z całej Opolszczyzny.

Z notatnika burmistrza
Rozpoczynamy nową kadencję samorządową mając w toku kilka dużych inwestycji dofinansowanych ze środków rządowych. Pozyskujemy też kolejne środki, współpracując przy tym z innymi samorządami i instytucjami. Rusza cykl letnich imprez plenerowych w gminie.

Wiosną ... o sprawach ważnych
Ciepły powiew wiatru i smak zbliżających się wakacji czuć już w powietrzu i naszych głowach, a widać?. w otoczeniu naszej szkoły, która bardzo wypiękniała. Zakończyła się modernizacja dachu, swobodnie korzystamy z ciekawych sprzętów, które zagościły na przepięknie wyremontowanym tarasie. Całości dopełnia zieleń świeżo posadzonych drzew, która po prostu buchnęła przy obecnej pogodzie. A wisienką na torcie jest przepiękny mural, na którym znalazło się wszystko, co dla nas ważne. Jest pięknie! Dziękujemy!

I wiele innych ciekawych tekstów. Życie Głogówka można kupić w sklepie Lewiatan w Racławicach Śląskich. Cena tylko 2,50zł.

Obraz: zgczerwiec24.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Prasa

Majowe Życia Głogówka już dostępne

W kolejnym wydaniu gminnej gazety wiele ciekawych tematów. Szczególnie polecamy artykuły:


Prasa

Kwietniowe Życie Głogówka już dostępne

Od dzisiaj można kupić nowy, świąteczny numer gazety. W środku wiele ciekawych tematów.


Życie Głogówka

Marcowe Życie Głogówka już dostępne

W nowym wydaniu wiele ciekawych artykułów do przeczytania. Szczególnie polecamy.


Życie Głogówka

Polecamy lutowy numer Życia Głogówka

Już od ponad tygodnia w sprzedaży jest nowy numer Życia Głogówka (luty 2024), w którym szczególnie polecamy lekturę następujących tekstów:


Życie Głogówka

Styczniowe Życie Głogówka już jest

A w nim wiele ciekawych materiałów o tym, co ciekawego dzieje się i działo w naszej gminie. Szczególnie polecamy:


Życie Głogówka

Grudniowe wydanie Życia Głogówka już do kupienia

Od kilku dni dostępny jest najnowszy numer Życia Głogówka. Oto najciekawsze tematy do przeczytania w aktualnym wydaniu gazety:


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET