Dziś: niedziela, 19 maja 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Jest nowych chodnik i wygląda świetnie

Dawna, totalnie zapomniana ścieżka, zmienia się z każdym rokiem. Niedawno zbudowano tam chodnik.

Trzeba szczerze powiedzieć, że droga, która historycznie nazywa się ścieżką do Młyna Dolnego była w ostatnich latach zapomniana. Na wschodnim odcinku od dawnego Młyna przy ul. Wodnej do ul. Głubczyckiej właściwie już nie istnieje. Przetrwała na odcinku od remizy OSP do skrzyżowania z ul. Głubczycką.

W ostatnich latach, dokładnie po budowie w okolicy dużego sklepu, dróżka odżyła, ponieważ prowadzi tamtędy najkrótsza trasa do wspomnianego punktu handlowego.

W ostatnim roku wyremontowano niewielki fragment dawnej dróżki w pobliżu tzw. Rancza. W tym roku, konkretnie w miesiącu listopadzie, na odcinku od kilku metrów przed mostkiem nad Pregą do ul. Głubczyckiej zbudowano chodnik. Trzeba powiedzieć, że efekt prac jest imponujący, a ścieżka wygląda świetnie. Prace wykonano w ramach Funduszu Sołeckiego ze środków gminy Głogówek.

Jak zapowiedział burmistrz Głogówka Piotr Bujak w niedługim czasie pojawi się tam dodatkowy element zabezpieczający, który ma uniemożliwić przypadkowy wjazd rowerem lub wtargnięcie na ruchliwą drogę wojewódzką.

Obraz: chodnikdinoprega1.jpg
Obraz: chodnikdinoprega2.jpg
Obraz: chodnikdinoprega3.jpg
Obraz: chodnikdinoprega4.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Remonty

Prace remontowe w szkole nabierają rozmachu

Powoli kończy się zima, to możemy zobaczyć efekt prac remontowych prowadzonych w racławickiej szkole.


Remont dachu szkoły

Umowa na remont dachu szkoły podpisana

Wczoraj (22.11) została podpisana umowa na remont dachu w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Prace obejmą także taras i wnętrze budynku.


Otwarcie boiska

Nowe taras i boisko sportowe przy szkole oddane do użytku

Zadanie zrealizowano ostatecznie za około 1,4 miliona złotych. Gro środków finansowych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych tzw. Polski Ład. Wkład finansowy Gminy Głogówek wyniósł 2% ogólnego budżetu.


Zebranie

59 tysięcy podzielone na wiele zadań

W poniedziałek 25.09 odbyło się Zebranie wiejskie, podczas którego omówiono sprawy bieżące sołectwa oraz głosowano nad zadaniami do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego na 2024 rok.


Remont

Trwa łatanie dziur na racławickich drogach

Kierowcy muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami.


Remont

Rozpoczęły się prace przy remoncie tarasu szkolnego

W tym tygodniu ekipa remontowa pracująca przy naszej szkole zabrała się za remont tarasu.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET