Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Święty Mikołaj odwiedził Racławice Śląskie

Zdążył w ostatniej chwili, bo na koniec Mszy św. roratniej. Dla wszystkich dzieci miał podarunki.

Trwa Adwent. Każdego dnia w naszej parafii odprawiane są Msze św. Roraty. Uczestniczy w nich sporo dzieci, co pozytywnie zaskoczyło naszego proboszcza. Okazało się, że ten zamówił za mało specjalnych obrazów. Tylko się cieszyć, że rodzice oraz dziadkowie zabierają swoje pociechy na te wyjątkowe Msze św. przygotowujące wszystkich do zbliżających się narodzin Zbawiciela. Co ważne i trzeba dodać - w piątek dojdzie dodatkowa paczka obrazków i braki zostaną uzupełnione. W tym roku z pomocą tych obrazków budowana jest stajenka.

Tematem przewodnim kazań jest postać św. Franciszka z Asyżu. Każdego dnia słyszymy słowa tego znanego świętego. Każdego dnia jest też specjalne pytanie. Dzieci zapisują odpowiedź na małych karteczkach i wrzucają je do koszyczka. Następuje losowanie i szczęśliwiec otrzymuje słodkości. Pytania są łatwe, jak np. skąd pochodził św. Franciszek, ale też bardzo trudne jak np. wymień imiona pierwszych czterech towarzysz św. Franciszka. Odpowiedzi można znaleźć słuchając uważnie kazań w każdym dniu. Do żłobka za to jak to już mamy w tradycji wrzuca się serduszka.

Z prawej strony ołtarza znajduje się figurka Dzieciątka Praskiego. Każdego dnia przenosi się ją na szczebel niżej, aby w dniu 24 grudnia znalazła się przy samym żłóbku.

Gwoli uzupełnienia trzeba dodać, że Msze św. roratnie cieszą się też dużą frekwencją dorosłych parafian z Racławic. Wczoraj było ich aż 80, co jest niezłym wynikiem.

Wczoraj też dzieci obecne w kościele odwiedził św. Mikołaj. Zdążył w ostatniej chwili, ponieważ do świątyni wmaszerował już po błogosławieństwie. To był prawdziwy Święty Mikołaj, a nie jakiś sztuczny rodem z amerykańskich reklam. Z resztą można było to sprawdzić patrząc na figurę św. Mikołaja, która znajduje się w bocznym ołtarzu. Nasz wczorajszy gość wyglądał tak samo. Każde z dzieci otrzymało prezenty, obdarowany został również proboszcz ks. Krzysztof.

Obraz: wizytaswmikolaja23rok1.jpg
Obraz: wizytaswmikolaja23rok2.jpg
Obraz: wizytaswmikolaja23rok3.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Serce Jezusa

Serce Jezusa, z którego pełni wszyscyśmy otrzymali

Dziś (niedziela) przy krzyżu na drodze polnej Racławice-Wierzch odprawione zostało nabożeństwo czerwcowe. Przybyło na nie prawie 60 osób.


Modlitwa

To nie ostatnie takie nabożeństwo

Jak poinformował ks. proboszcz, Nabożeństwo majowe przy ul. Batorego, nie było ostatnią w tym roku modlitwą w tzw. plenerze.


Jubileusz

Diamentowy jubileusz ślubów zakonnych

Skromna, cicha i pokorna. Taka jest siostra przełożona Stella. Tak też świętowała swój wspaniały jubileusz życia zakonnego.


Pielgrzymka

Film, galeria zdjęć i zagadka - nabożeństwo majowe na granicy

W niedzielę 12 maja po dwuletniej przerwie zorganizowano nabożeństwo majowe przy kapliczce położonej na granicy państwowej.


Wielki Post

Pełen harmonogram Mszy św., nabożeństw, liturgii na okres triduum paschalnego i Wielkanoc

Godziny Mszy św., terminy spowiedzi, informacje o tym, kiedy będą święcone pokarmy wielkanocne.


Rekolekcje

Ruszają rekolekcje wielkopostne

Od czwartku, do niedzieli w naszej parafii będą odbywały się rekolekcje wielkopostne.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET