Dziś: niedziela, 19 maja 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Nieliczni dziękowali i modlili się za Niepodległą

Dziś 105. rocznica Odzyskania Niepodległości. Świętowanie godne, ale nieliczni postanowili tego dnia pomodlić się w intencji Ojczyzny.

Podczas porannej Mszy św. delegacja władz sołectwa złożyła kwiaty przed pomnikiem ofiar II wojny światowej. Zapalono tam znicze. Była też wspólna modlitwa za wszystkich polskich patriotów.

Mszę św. o godzinie 11 uświetniła racławicka orkiestra. Po jej zakończeniu można było posłuchać koncertu pieśni patriotycznych. Odegrano Warszawiankę (Hej kto Polak na bagnety), czy Serce w plecaku (Tę piosenkę, tę jedyną).

Niestety wiernych w tym dniu na obu mszach było malutko. Np. o godz. 11 połowę zgromadzonych w kościele zasadniczo stanowili orkiestranci z rodzinami!

Można powiedzieć przecież, że Ci, którzy w obronie Ojczyny oddali najcenniejsze co mieli, oddali to po to, abyśmy właśnie mieli wygodne życie i czemu z tego nie korzystać. Po co iść do kościoła i dziękować Bogu jak nie ma takiego przymusu? Po co wywieszać flagę, jak prawo tego nie nakazuje?

Zapytałem kilka osób, dlaczego nie wywiesiły flagi lub nie znalazły czasu na wizytę w kościele. Każda z nich miała jakąś wymówkę. Każda bez wyjątku. Żadna nie powiedziała, że mogła się zachować inaczej. Czyżbym zatem to ja nie miał racji?

-
-

Powyżej celowo dałem dwa puste zdania od myślnika. W pierwszym możesz napisać swoją wymówkę, w drugim naobrażać mi ile i jak chcesz, za to, że miałem odwagę zwrócić Ci uwagę.

Obraz: swietowanie11listopadaw23roku1.jpg
Obraz: swietowanie11listopadaw23roku2.jpg
Obraz: swietowanie11listopadaw23roku3.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Dzień niepodległości

105 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość

Dziś (10.11) w Szkole Podstawowej zorganizowano obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości.


Dzień dziecka

Dzień Dziecka w Racławicach Śląskich

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich zaprasza na Dzień Dziecka.


Jubileusz 75 lecia OSP

Strażaków z Racławic Śląskich nigdy nie trzeba prosić dwa razy, jesteście zawsze tam, gdzie Was potrzeba

Tymi pięknymi słowami burmistrz Głogówka dr Piotr Bujak dziękował racławickim druhom za zaangażowanie i ofiarność na rzecz lokalnej społeczności.

Tekst w archiwum

Dzień Kobiet

Dziś Dzień Kobiet

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, radości, spełnienia marzeń, sukcesów i samych udanych dni, dla wszystkich kobiet, a zwłaszcza dla mieszkanek Racławic Śląskich.

Tekst w archiwum

11 listopada

Mamy obowiązek modlitwy wobec tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny

W Racławicach Śląskich także uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Tekst w archiwum

11 listopada

Narodowe Święto niepodległości w Racławicach Śląskich

Msza Św. oraz złożenie kwiatów to najważniejsze wczorajsze wydarzenia w Racławicach Śląskich.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET