Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Po dwóch miesiącach odpoczynku czas wracać do szkoły. Dziś odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Aktualizacja, dodano zdjęcia

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od Mszy św. podczas której 11 najmłodszych uczniów, (pierwszoklasistów), przyjęło błogosławieństwo. Następnie wszyscy udali się do Szkoły, gdzie zorganizowano główne uroczystości.

Tradycyjnie w dniu rozpoczęcia nauki modlono się przy pomniku Ofiar II Wojny Światowej. Od niepamiętnych czasów uczniowie, rodzice, kapłan, mieszkańcy, składają tam kwiaty i jest to czas za zadumę oraz uczczenie pamięci osób, które w obronie Ojczyzny oddały to, co najcenniejsze.

- W naszej szkole w tym roku będzie się uczyło 75 dzieci - mówiła dyrektor placówki Pani Renata Błoszenko. - Mamy 17 nauczycieli oraz 6 pracowników. - Jak mogliście zauważyć odmalowaliśmy pięknie wejście do szkoły i w czasie wakacji nie tylko odpoczywaliśmy, ale pracowaliśmy nad polepszeniem wyglądu placówki.

Dyrektor poinformowała ponadto o trwającym największym w historii Szkoły remoncie. Pojawiły się trudności i taras zamiast przebudować zasadniczo zbudowano od zera. Można było zobaczyć jak pięknie się on prezentuje. Już wkrótce uczniowie będą mogli poszaleć także na nowym boisku. Była także informacja o liście nadesłanym przez Ministra Edukacji.

Wszystkim życzono owocnego roku, radości i cudownego czasu w racławickiej szkole.

Pamiętajmy również, że swoją edukację, już od piątku, rozpoczęło grono racławickich przedszkolaków. Im także życzymy cudownego czasu w Przedszkolu i radości z poznawania świata.

Obraz: szkolamodlitwa23pomnik1.jpg
Obraz: szkolamodlitwa23pomnik2.jpg
Obraz: rokszkolny231.jpg
Obraz: rokszkolny232.jpg
Obraz: rokszkolny233.jpg
Obraz: rokszkolny234.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Szydełkowanie

Duży sukces spotkań projektu nauki szydełkowania

Do tej pory w Racławicach Śląskich odbyły się już trzy spotkania w ramach warsztatów szydełkowania.


Spotkania z historią

To były ciekawe spotkania z historią

Wielu mieszkańców Racławic Śląskich (i nie tylko) uczestniczyło wczoraj w Centrum Kultury w Głogówku na II Międzyszkolnych Spotkaniach z Historią, pt. Ocalić od zapomnienia. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Racławicach Śląskich.


Remonty

Prace remontowe w szkole nabierają rozmachu

Powoli kończy się zima, to możemy zobaczyć efekt prac remontowych prowadzonych w racławickiej szkole.


Remont dachu szkoły

Umowa na remont dachu szkoły podpisana

Wczoraj (22.11) została podpisana umowa na remont dachu w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Prace obejmą także taras i wnętrze budynku.


Szkoła

Nigdy nie wątpcie w to jak ważni jesteście dla każdego z naszych podopiecznych

Dziś w naszej szkole świętowano Dzień Edukacji Narodowej.


Tedde Eddie w Racłwicach

Zapraszamy do fascynującej przygody z Teddy Eddie

Drodzy Rodzice, w szkole językowej dla najmłodszych "Let's Play With English" jesteśmy już po kilku spotkaniach w tym roku szkolnym. Zapraszamy również Was i Wasze pociechy do rozpoczęcia fascynującej przygody z Teddy Eddie, gdzie nauka staje się przyjemnością! Nigdy nie jest za wcześnie ani też za późno, aby dołączyć do wspólnej zabawy.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET