Dziś: wtorek, 23 lipca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Po dwóch miesiącach odpoczynku czas wracać do szkoły. Dziś odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Aktualizacja, dodano zdjęcia

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od Mszy św. podczas której 11 najmłodszych uczniów, (pierwszoklasistów), przyjęło błogosławieństwo. Następnie wszyscy udali się do Szkoły, gdzie zorganizowano główne uroczystości.

Tradycyjnie w dniu rozpoczęcia nauki modlono się przy pomniku Ofiar II Wojny Światowej. Od niepamiętnych czasów uczniowie, rodzice, kapłan, mieszkańcy, składają tam kwiaty i jest to czas za zadumę oraz uczczenie pamięci osób, które w obronie Ojczyzny oddały to, co najcenniejsze.

- W naszej szkole w tym roku będzie się uczyło 75 dzieci - mówiła dyrektor placówki Pani Renata Błoszenko. - Mamy 17 nauczycieli oraz 6 pracowników. - Jak mogliście zauważyć odmalowaliśmy pięknie wejście do szkoły i w czasie wakacji nie tylko odpoczywaliśmy, ale pracowaliśmy nad polepszeniem wyglądu placówki.

Dyrektor poinformowała ponadto o trwającym największym w historii Szkoły remoncie. Pojawiły się trudności i taras zamiast przebudować zasadniczo zbudowano od zera. Można było zobaczyć jak pięknie się on prezentuje. Już wkrótce uczniowie będą mogli poszaleć także na nowym boisku. Była także informacja o liście nadesłanym przez Ministra Edukacji.

Wszystkim życzono owocnego roku, radości i cudownego czasu w racławickiej szkole.

Pamiętajmy również, że swoją edukację, już od piątku, rozpoczęło grono racławickich przedszkolaków. Im także życzymy cudownego czasu w Przedszkolu i radości z poznawania świata.

Obraz: szkolamodlitwa23pomnik1.jpg
Obraz: szkolamodlitwa23pomnik2.jpg
Obraz: rokszkolny231.jpg
Obraz: rokszkolny232.jpg
Obraz: rokszkolny233.jpg
Obraz: rokszkolny234.jpg
Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Festyn Rodzinny

Festyn pełen atrakcji, festyn dla rodzin

Za niezwykle udany można uznać dzisiejszy Festyn Rodzinny w Racławicach Śląskich.


Impreza

Piknik Rodzinny w Racławicach Śląskich

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich zaprasza na Piknik Rodzinny. Będzie wiele atrakcji.


Alicja Jonak

Nie żyje Pani Alicja Jonak, zasłużona nauczycielka racławickiej szkoły

W dniu 10 maja br. przeżywszy 77 lat, zmarła Pani Alicja Jonak, wieloletnia nauczycielka w Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich.


Mural

Mural gotowy, prezentuje się kapitalnie

Z początkiem maja gotowy był nowy mural przy szkole w Racławicach Śląskich. To pierwszy tego typu obraz w naszej okolicy.


Mural

Mural już powstanie i już robi wrażenie

W poprzedni weekend rozpoczęły się prace związane z malowaniem muralu na frontowej ścianie tarasu Szkoły Podstawowej.


Szydełkowanie

Duży sukces spotkań projektu nauki szydełkowania

Do tej pory w Racławicach Śląskich odbyły się już trzy spotkania w ramach warsztatów szydełkowania.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET