Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Pociąg specjalny minie naszą stację

W najbliższy piątek w ramach kolejowego projektu Pogórze 2023 przez Racławice Śląskie przejedzie pociąg specjalny prowadzony lokomotywą spalinową SU46.

Takie lokomotywy dawniej były swego rodzaju flagowcami na naszej linii kolejowej. Prowadziły prestiżowe pociągi dalekobieżne. Ostatni raz w Racławicach Śląskich lokomotywa serii SU46 była widziana latem 2005 roku na pociągu pasażerskim (postój handlowy), a po naszej linii kolejowej przejechała w styczniu 2006 roku.

Obecnie w Polsce sprawna jest tylko jedna i ostatnia lokomotywa tej serii. Tym bardziej warto zobaczyć jak wygląda, jak się prezentuje. Pociąg specjalny relacji Katowice-Świdnica przejedzie przez naszą stację około godziny 10:25 dniu 1 września (piątek). Pociąg nie ma planowanego postoju ani w Racławicach Śląskich, ani w Głogówku. Zatrzyma się za to w Prudniku o godzinie 10:45.

Rozkład jazdy i informacje o biletach na tej stronie.

Obraz: su46zpociegiemspecjalnym.jpg

Lokomotywa SU46-034 z pociągiem do Jeleniej Góry zbliża się do stacji Prudnik. Styczeń 2006. To piękne zdjęcie wykonał Paweł Bochenek. Można było je zobaczyć w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2012.

Stanisław Stadnicki
Autor tekstu

Stanisław Stadnicki

Jestem Redaktorem naczelnym i założycielem serwisu Raclawice.NET. Autorem ponad 4 tys. artykułów na tej stronie. Możesz skontaktować się ze mną pisząc na adres: lub odwiedzając moją stronę domową stadnicki.pl.

Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Historia

Pociągi do Auschwitz miały postój w Racławicach Śląskich

Dziś, 14 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.


Szynobus

Dramatyczna sytuacja na naszej linii kolejowej. Nie ma sprawnego taboru, do odwołania wprowadza się zastępcze autobusy

Od wczoraj (25.01) spółka Polregio, która odpowiada za obsługę połączeń na naszej linii kolejowej do odwołania wprowadza zastępcze autobusy na połączeniach pomiędzy Nysą, a Kędzierzynem.


Pociąg Intercity

Drugi dalekobieżny jedzie przez najpiękniejszą linię kolejową Polski

Grudniowe zmiany w rozkładzie kolei regionalnej już omówiliśmy, to teraz info o tym, co u nas w połączeniach dalekobieżnych.


Jubileusz

Kolejkowy jubileusz po drugiej stronie granicy

W miniony weekend czeska kolej wąskotorowa Třemešná ve Slezsku - Osoblaha świętowała jubileusz 125-lecia działalności.


Jubileusz

Jubileusz 125-lecia trasy kolejowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha

W nadchodzący weekend 16 i 17 września przygraniczna kolej wąskotorowa świętuje jubileusz 125-lecia. Na tę okazję przygotowano wiele atrakcji.


Turystyka

Pomysł sprzed ponad 100 lat o kolei wąskotorowej z Racławic do Osoblahy jeszcze nie umarł i wart jest rozważenia

Jeszcze zanim w dniu 14 grudnia 1898 roku pierwszy pociąg pokonał trasę kolejową Třemešná ve Slezsku - Osoblaha, planowano tę linię kolejową doprowadzić do położonych po drugiej stronie granicy Racławic Śląskich.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET