Dziś: niedziela, 19 maja 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Szopka w racławickim kościele

Wiele osób, zwłaszcza przebywających za granicami kraju, prosi nas o zdjęcia racławickiej szopki bożonarodzeniowej znajdującej się w naszym kościele parafialnym.

Tradycja budowy szopki w Racławicach Śląskich istnieje od zawsze, od kiedy tylko pamiętamy. Centralnymi postaciami są oczywiście Dzieciątko Jezus, Maryja i Józef. Jedną z ulubionych figurek jest ta przedstawiająca małego chłopca, który po wrzuceniu monety kiwa do wiernych głową. Są oczywiście też figury pasterzy i królów.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Święta

Jarmark świąteczny w naszej szkole

Wieńce, bombki, przysmaki i wiele więcej - to wszystko można zobaczyć na tegorocznym bożonarodzeniowym Jarmarku w naszej szkole.

Tekst w archiwum

Szopka

Wspomnienie Szopki Bożonarodzeniowej

Okres świąteczny za nami. Warto nadrobić zaległości i przypomnieć sobie jak w tym roku wyglądała racławicka Szopka Bożonarodzeniowa tym bardziej, że jej zdjęć w tym roku jeszcze nie prezentowano w portalu Raclawice.Net.

Tekst w archiwum

Szopka

W tym roku Pasterka o godzinie 22

Przypominamy, że w tym roku uroczysta i jedna z najważniejszych w tradycji Msza Święta upamiętniająca oczekiwania i modlitwę pasterzy udających się do Betlejem, czyli Pasterka rozpocznie się o godzinie 22:00.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET