Dziś: czwartek, 29 lutego 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Osoblaha El Dorado

Osoblaha El Dorado - seria opowiadająca o dwóch odkrywcach pływających po wodach nieznanej dotąd innym dzikiej Osoblahy (pol. Osobłogi). Wyposażeni jedynie w dwa dmuchane okręty "OPR Kormoran" oraz "OPR Tadeusz Kościuszko" muszą stawić czoła podróży w nieznane.

Pływając naprzemiennie "okrętami" zmagają się z trudnościami napotkanymi wśród dziczy. Jednakże nie poddają się. Misja, jaką im powierzono z bazy ekspedycyjnej i chęć poznania Nowego Świata jest silniejsza. O tyle silniejsza, że nie patrzą na niebezpieczeństwa jakie mogą napotkać na swej drodze. Mimo to płyną do celu. Celu, który nazywa się Osobladzkim El Dorado. Cel, który muszą poważnie zbadać, w jakim celu powstał, przez kogo, i jakie jest znaczenie obiektu. Wyposażeni są jedynie w podstawowe przedmioty takie jak apteczka, racja żywnościowa i kamerka, którą wszystko starają się dokumentować i wysyłać do bazy.


Tekst przeniesiony do archiwum

Wszystkie aktualności starsze niż 365 dni, są automatycznie przenoszone do archiwum i nie można ich przeczytać na stronie.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Pogrzeb

Tłumy na pogrzebie Józefa Raczkowskiego

W sobotę (10.02) odbył się pogrzeb śp. Józefa Raczkowskiego. Mieszkańca Racławic Śląskich, lokalnego działacza, społecznika, aktywnego członka wielu grup i organizacji wiejskich.


Pogrzeb

Termin pogrzebu Józefa Raczkowskiego

Pogrzeb śp. Józefa Raczkowskiego odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 13:00 w Racławicach Śląskich.


Józef Raczkowski

Nie żyje Józef Raczkowski, wybitny mieszkaniec Racławic

Niedawno dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł Józef Raczkowski, jeden z najbardziej znanych, szanowanych, zasłużonych ... wybitnych mieszkańców sołectwa.


Jubileusz

Kolejkowy jubileusz po drugiej stronie granicy

W miniony weekend czeska kolej wąskotorowa Třemešná ve Slezsku - Osoblaha świętowała jubileusz 125-lecia działalności.


Jubileusz

Jubileusz 125-lecia trasy kolejowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha

W nadchodzący weekend 16 i 17 września przygraniczna kolej wąskotorowa świętuje jubileusz 125-lecia. Na tę okazję przygotowano wiele atrakcji.


Osobłoga

Pada i pada, a u nas spokojnie

Możemy mówić o szczęściu, ponieważ nasza rzeka tym razem zachowuje się nadzwyczaj spokojnie.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET