Niebezpiecznie na przejeździe kolejowym w Racławicach Śląskich. Sygnalizacja uszkodzona
Na przejeździe kolejowym przy ul. Stefana Batorego w Racławicach Śląskich od dłuższego czasu nie działa sygnalizacja świetlna.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Poniedziałek 3 kwietnia 2000 roku był jednym z najczarniejszych dni w całej historii polskiej kolei. Tego dnia zamknięto linie kolejowe o łącznej długości prawie tysiąca kilometrów. Takie miasta jak: Karpacz, Głubczyce, Lubartów, Wieliczka zostały całkowicie pozbawione kolei. Zlikwidowano tez kursy na liniach łączących ważne miasta: Białystok-Ostrołęka, Bydgoszcz-Chełmża, Brodnica-Iława. Na Opolszczyźnie zawieszono następujące linie: Racławice Śl.-Głubczyce-Racibórz, Brzeg-Nysa, Opole-Kluczbork.
Poniżej wykaz linii, które zostały zamknięte 3 kwietnia 2000 roku.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Na przejeździe kolejowym przy ul. Stefana Batorego w Racławicach Śląskich od dłuższego czasu nie działa sygnalizacja świetlna.
Dziś (24.11) przypada wspomnienie św. Katarzyny, która jest także patronką kolejarzy.
Dzisiejszy dzień to rocznica najgorszego wydarzenia w historii kolei polskiej. 3 kwietnia 2000 roku na PKP zawieszono połączenia pasażerskie. Było to na liniach, których łączna długość przekroczyła 1 tysiąc kilometrów.
Dziś przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II. Spacerując po naszej wsi można zauważyć, że w oknach domów palą się świecie. Modlimy się i pamiętamy o naszym papieżu.
Już w najbliższą niedzielę w Nysie odbędzie się VIII Parada Lokomotyw Turkol.pl 2022
Tymi pięknymi słowami burmistrz Głogówka dr Piotr Bujak dziękował racławickim druhom za zaangażowanie i ofiarność na rzecz lokalnej społeczności.
165 dzień roku
Wschód słońca: 4:39.
Górowanie słońca: 12:50.
Zachód słońca: 21:01,
Brzask:: 03:54, Zmierzch:: 21:46,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 52 minuty.
Imieniny:
Bazylego, Elwiry, Michała
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Święta i dni nietypowe:
Dzień krwiodawcy
Kartka z kalendarza
1812 ur.: Antoni Patek - zegarmistrz, pionier przemysłowej produkcji zegarków, działacz emigracyjny
1940: Z więzienia Montelpich w Krakowie i więzienia w Tarnowie gestapo wysłało pierwszy transport polskich więźniów do utworzonego obozu zagłady w Auschwitz. Transport liczył 728 więźniów, z tej liczby do końca wojny przeżyło 137.