Dziś: wtorek, 5 marca 2024r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

W księgarniach

Almanach wiedzy o walkach w czasie II wojny światowej prowadzonych na naszym terenie

Wreszcie na polskim rynku wydawniczym pojawiła się długo wyczekiwana książka, która chyba najdokładniej opisuje walki w czasie II wojny światowej w naszej okolicy.

Tekst w archiwum

Polityka

"Dziewięciu rozsądnych radnych" - na sesjach sporo o Racławicach Śląskich

Zobacz co ciekawego działo się na Sesjach Rady w maju i czerwcu. Co mówiono o Racławicach Śląskich. Będzie o drodze do Wierzchu, ul. Ogrodowej, ul. Głubczyckiej, o kolei, szkole, przedszkolu, a także o problemach związanych z tzw. ochroną konserwatorską itd.

Tekst w archiwum

Kolej

Kolejne posiedzenie Zespołu ds. Kolei przy Wojewodzie Opolskim

Dziś przez dwie i pół godziny omawiano kolejne problemy kolei regionalnej: zwłaszcza nienajlepszy rozkład jazdy pociągów, problem braku połączeń na styku województw, niejasność i wątpliwość do co liczenia potoków podróżnych.

Tekst w archiwum

Ważne wydarzenie

Dąb króla Jana Kazimierza zostanie posadzony w Racławicach Śląskich - to będzie niezwykłe wydarzenie. Czy sam Król Polski był w Racławicach?

Każdy zna historię mówiącą o tym, że Głogówek był stolicą Polski. Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca około godziny 10:15 w Racławicach Śląskich zostanie uroczyście posadzony dąb poświęcony Królowi Janowi Kazimierzowi.

Tekst w archiwum

Wędkarstwo

Zaproszenie do udziału w Zawodach Wędkarskich

W dniu 25/26.06.2016 na akwenie Rozwadza Wyrobisko /076/ odbędą się zawody wędkarskie - metoda grunt-spławik o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zdzieszowicach. Zawody organizują Koło PZW Zdzieszowice i Racławice Śl.

Tekst w archiwum

Kibic

Tak Racławice kibicują biało-czerwonym

Kibic z Racławic Śląskich wpadł na nietypowy pomysł wywieszenia flagi narodowej. Tym samym chyba to właśnie w naszej miejscowości najlepiej widać, że mieszkańcy wszelkimi siłami wspierają kadrę narodową.

Tekst w archiwum

Samorząd

Wycinka gałęzi i krzewów tak, ale za kilka miesięcy

Na wniosek jednej z mieszkanek zwróciliśmy się do samorządu powiatowego z apelem o kontynuowanie wycinki niebezpiecznych gałęzi i krzewów na drodze powiatowej Racławice Śląskie-Dzierżysławice-Mochów.

Tekst w archiwum

Buszcze

Aktualne wieści z Buszcza

Biuletyn Informacyjny dla byłych Parafian, Darczyńców, oraz wszystkich zainteresowanych odbudową Sanktuarium Maryjnego w Buszczu z czerwca 2016 roku.

Tekst w archiwum

Czytanie

Jesteśmy rekordzistami - w czytaniu!

Uczniowie Zespołu Szkół punktualnie o godz. 10. włączyli się do akcji pobicia rekordu czytania książek w jednym momencie.

Tekst w archiwum

Akcja

Jak nie czytam, jak czytam

Już w najbliższy piątek, 10 czerwca, dokładnie o godzinie 10:00 uczniowie z całego kraju zbiorą się w swoich szkołach i będę wspólnie czytać. Każdy to, na co ma ochotę. Oczywiście dołączą do nich uczniowie z Racławic Śląskich.

Tekst w archiwum

Zjazd Kursowy

Chcemy dziękować Bogu za tę niezasłużoną łaskę

24 księży uczestniczyło dziś w Spotkaniu Kursowym rocznika 1985, które tym razem zorganizowano w racławickiej parafii.

Tekst w archiwum

Wędkarstwo

Zawody w Wędkarstwie Gruntowym - nowe ogłoszenie

W dniu 11/12.06.2016 odbędą się zawody w wędkarstwie gruntowym o tytuł "MISTRZ KOŁA 2016" na rzece Odrze na odcinku od tamy w m. Rogów Op. do szlabanu na drodze prowadzącej z m. Gwoździce.

Tekst w archiwum

Piłka Nożna

Czy to najważniejszy mecz sezonu?

Już jutro o godzinie 17:00 Racławia zmierzy się na własnym boisku z ekipą Lisięcic. To spotkanie ma kluczowe znaczenie dla układu tabeli.

Tekst w archiwum

Wędkarstwo

Marek Zacharczuk Mistrzem Koła w Wędkarstwie Spławikowym

W dni 15 maja 2016 w godz. 7.00 -11.00 na Kanale Gliwickim m. Kłodnica sektor "F" odbyły się zawody o tytuł "MISTRZ KOŁA 2016" w wędkarstwie spławikowym.

Tekst w archiwum

Wędkarstwo

Kto zostanie Mistrzem w Wędkarstwie Gruntowym

W dniu 04/05.06.2016 odbędą się zawody w wędkarstwie gruntowym o tytuł "MISTRZ KOŁA 2016" na rzece Odrze, na odcinku od tamy w m. Rogów Op. do szlabanu na drodze prowadzącej z m. Gwoździce.

Tekst w archiwum

Rzeka

Podnosi się poziom wody w Osobłodze - na dziś zapowiadane są intensywne burze

O godzinie 8:00 stan rzeki Osobłogi w Racławicach Śląskich wynosił 252 centymetry. Podnosi się także poziom rzeki po czeskiej stronie granicy.
Aktualizacja: godz 7:00 - 30 maja

Tekst w archiwum

Boże Ciało

Boże Ciało 2016 w Racławicach Śląskich

Racławiccy parafianie i przybyli goście uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych tradycyjnie przy krzyżach sąsiadujących z naszym kościołem.

Tekst w archiwum

Mecz

W meczu o przysłowiowe sześć punktów padło pięć bramek

Do samego końca ważył się wynik w meczu, w którym mierzyły się dwie ekipy potrzebujące punktów: Racławia i Sudety Burgrabice. Dodatkowo galeria 18 zdjęć.

Tekst w archiwum

W parafii

W czwartek Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z najważniejszych świąt w roku. Zobacz plan Mszy Św. i informacje o procesji. W tym roku to szczególny dzień zbiegający się z Dniem Matki.

Tekst w archiwum

Wędkarstwo

Juniorzy zmierzą się w zawodach

W dniu 28.05.2016 odbędą się zawody wędkarskie - metoda spławikowa - o tytuł MISTRZA KOŁA na rok 2016 w kat. JUNIOR.

Tekst w archiwum

Raclawice.NET

Raclawice.NET