Ogg Taf FB aktualny obraz

Radnych wybierzemy trochę inaczej

Pod koniec sierpnia radni naszej gminy zdecydowali o nowym podziale dla jednomandatowych okręgów wyborczych. Najwięcej zmian czeka mieszkańców Racławic Śląskich, ponieważ będą oni głosowali w dwóch okręgach wyborczych i na przykład mieszkaniec ulicy Prudnickiej nie będzie miał prawa głosu na osobę startującą w okręgu wyborczym obejmującym ulicę Zwycięstwa. Nie będzie też można głosować na dwóch radnych jak to było do tej pory. Zobacz na czym polegają wszystkie zmiany oraz podział okręgów według ulic w naszej miejscowości.

Od 2011 roku w Polsce w wyborach do Senatu oraz do Rad Gmin obowiązuje zasada jednomandatowych okręgów wyborczych. Według tej zasady pewien obszar tworzy okręg i z tego okręgu wybiera się tylko jedną osobę. Nie ma przy tym znaczenia czy partia kandydata, klub itp. zdobyło odpowiednie poparcie. Do Senatu lub Rady dostaje się zawsze tylko jedna osoba z okręgu, ta, która wygrała wybory i miała najwięcej głosów. Według tej nowej zasady wybierać będziemy radnych gminnych w wyborach w 2014 roku.

Do przeczytania jeszcze 80% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

Osobłoga
Poprzedni art Nasza rzeka znów dała o sobie znać
Racławia
Następny art Wzorowy przykład nieskuteczności
Teksty na podobny temat
© Raclawice.NET

Termin wyborów sołtysa

Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja