Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: czwartek, 25 lutego 2021r.
AutopromocjaObraz
Baner

Autor: Stanisław Stadnicki - 16.06.2009    Nr wydania: 921/2009 / Aktualności

Figury świętychObraz

Kiedy coś zgubisz lub o czymś zapomnisz to pamiętaj o Świętym Antonim, zwłaszcza, że w kilku miejscach możesz spotkać go w Racławicach Śląskich.

W dniu 16 czerwca szczególnie pamiętamy o Świętym Antonim, patronie rzeczy zagubionych. Na terenie naszej miejscowości to najpopularniejszy święty, ponieważ znajdują się tutaj dwie poświęcone mu kapliczki oraz ołtarz. Warto poznać historię tego świętego i dowiedzieć się, gdzie dokładnie w Racławicach można go znaleźć. Szczególnie interesująca jest historia pewnej kapliczki poświęconej Antoniemu.

Już w rok po śmierci został świętym Urodził się w 1195 roku w Lizbonie jako syn szanowanej rodziny. Otrzymał imię Ferdynand. Mając 15 lat wstąpił do zakonu kanoników Św. Augustyna. W 1219 roku przyjął święcenia kapłańskie. Szczególnie w jego pamięci zapisało się wydarzenie z 1220 roku kiedy to przywieziono do miejsca, w którym przebywał relikwie szczęściu męczenników kapłańskich znanych przez Ferdynanda wcześniej. Zginęli męczeńsko w Maroku. Ich pogrzeb wyw


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się