Ogg Taf FB aktualny obraz

Jubileusz 125-lecia trasy kolejowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha

W nadchodzący weekend 16 i 17 września przygraniczna kolej wąskotorowa świętuje jubileusz 125-lecia. Na tę okazję przygotowano wiele atrakcji.

Tradycyjnie w weekendy lata w sobotę i niedzielę na 20 kilometrową trasę wyruszą pociągi turystyczne prowadzone parowozem. Z okien wagonów będzie można podziwiać uroki pogranicza. Na tak krótkim odcinku trasa składa się aż ze 120 łuków. Rano pociąg rusza ze stacji Osoblaha, a popołudniu wraca do stacji Třemešná ve Slezsku.

Dodatkowe atrakcje na jubileusz 125-lecia to:

  • Stacja Třemešná ve Slezsku (sobota w godz. 9-17): wystawa taboru, pokaz naprawy/modernizacji torów/podłoża kolejowego, możliwość zakupu pamiątek. Na tej stacji spotyka się linia normalnotorowa z Karniowa do Głuchołaz i wąskotorowa do Osoblahy. Możliwość tzw. nocnego focenia taboru kolejowego (wieczorem)
  • Stacja Osoblaha (sobota): miniaturowa lokomotywa Sičova drobná železnice (pamiętamy ją z pikników kolejowych u nas), pokazy kulinarne i programy artystyczne itd.
  • W niedzielę specjalne pociągi parowe do stacji Liptań. Dodatkowo tam wystawa prezentująca historię kolejki wąskotorowej Třemešná ve Slezsku - Osoblaha.

Więcej informacji na plakacie oraz na stronach www:

Obraz: 125latwaskotorowki.jpg
Dożynki
Poprzedni art Dożynki parafialne w Racławicach Śląskich
Wprowadzenie proboszcza
Następny art Witamy Cię serdecznie w naszej parafii
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja