Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: sobota, 23 lutego 2019r.
  • Pogoda: ++20C
AutopromocjaObraz
Baner

Autor: Stanisław Stadnicki - 15.01.2018    Nr wydania: 3064/2018 / Aktualności

WspomnienieObraz

Ks. Stanisław Łabiński - kapłan z Racławic, któremu darów Ducha Świętego udzielił Karol Wojtyła

Niedawno dotarła do nas smutna wiadomość, w grudniu 2017 roku zmarł pochodzący z Racławic Śląskich ks. Łabiński. W artykule przypominamy sylwetkę tego kapłana. Materiał przygotował ks. Wiesław Banaś.

Ks. Stanisław Łabiński syn Kajetana i Stefani Klimaj urodził się 20 września 1935 (metryka zabużańska 20.09.1933) w Pietryczach, parafia Busk, powiat Kamionka Buska, województwo Tarnopol, jako jedno z jedenaściorga dzieci. Rodzina Łabińskich w 1946 roku zostaje przymusowo pozbawiona majątku i wysiedlona na ziemie odzyskane. Zamieszkali we wsi Racławice Śląskie. Tego samego roku umiera ojciec. Matka zostaje sama z gromadką dzieci. Stanisław angażuje się w życie wspólnoty p

Instrukcja: jak odblokować dostęp SMS

Wyślij pod numer 7143 SMS o treści AVR.RCE (wielkość liter nie ma znaczenia).

Pomoc Pomoc

Uwaga! Jeżeli masz w swoim telefonie zablokowane wysyłanie SMSów premium, to nie skorzystasz z tej metody odblokowania abonamentu. Twój dostawca GSM wtedy po prostu zablokuje możliwość wysłania takiego SMSa. Wtedy polecamy abonament na 6-12 miesięcy płatny przelewem.

Chwilę po wysłaniu SMSa otrzymasz odpowiedź z tajnym kodem.

Pomoc

Uwaga! Każdy otrzymuje zawsze inny kod. Kod z obrazka już został wykorzystany i jest już nieważny.

Wpisz kod w formularzu na stronie (formularz pojawia się po otwarciu aktualności), a potem aktywuj dostęp.

Pomoc

Po odblokowaniu kodu SMS u góry strony zobaczysz czas ważności swojego abonamentu. Możesz przeglądać stronę i zauważysz, że wszystkie aktualności oraz galerie zdjęć zostały odblokowane na wyznaczony czas.

Pomoc

Instrukcja: jak odblokować dostęp przelewem na 6 lub 12 miesięcy.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz, to zarejestruj już teraz swoje konto czytelnika na naszej stronie Raclawice.Net: (rejestracja konta)

Wykonaj przelew na nasze konto bankowe:

Numer konta: mBank
54 1140 2004 0000 3902 7407 6912

Stanisław Stadnicki-WebInspiracje Agencja Interaktywna
Zwycięstwa 85, 48-250 Racławice Śląskie

W tytule przelewu podaj: Raclawice.net – Twój adres email (Twój adres email, to adres podany podczas rejestracji konta, czyli Twój login).

Przelew możesz wykonać ze swojego banku, przez Internet lub z poczty.

Po zaksięgowaniu Twojego przelewu nasza redakcja skontaktuje się z Tobą za pomocą poczty e-mail. Dostaniesz od nas informację o tym, że abonament został aktywowany. Odblokujemy dla Twojego konta wszystkie usługi na wybrany przez Ciebie okres. Będziesz mógł się już zalogować i przeglądać stronę Raclawice.Net bez żadnych ograniczeń.

Który abonament jest lepszy?

Wybierz abonament SMS, jeżeli chcesz otrzymać natychmiast dostęp do materiałów naszej strony. Wybierz abonament przelew 6-12, jeżeli jesteś stałym czytelnikiem i często przeglądasz nasze materiały. Do swojego konta z abonamentem przelew 6-12 zalogujesz się z dowolnego miejsca, komputera o dowolnym czasie.


Przeczytaj artykuły na podobny temat

220lattemu
220 lat temu odbudowali swój kościółObraz

Dziś 220 rocznica odbudowy racławickiego kościoła parafialnego

Autor: Stanisław Stadnicki - 08.12.2009

Około 300 lat temu do racławickiej świątyni ściągały tłumy pielgrzymów, by pomodlić się przed łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej Pocieszycielki. W związku z...

Przeczytaj

Stary most w Racławicach
RocznicaObraz

Dokładnie 133 lata temu do Racławic dotarła kolej

Autor: Stanisław Stadnicki - 15.08.2009

Dokładnie 133 lata temu ukończona została budowa Magistrali Podsudeckiej, czyli linii kolejowej, która miała połączyć uprzemysłowione tereny Przedgórza Sudeckiego z...

Przeczytaj

Katastrofa mostowa
HistoriaObraz

W 1905 roku oddano do użytku w Racławicach most tak duży, że dziś to prawdopodobnie największy most kolejowy o jednym przęśle w naszym kraju.

Autor: Stanisław Stadnicki - 26.05.2009

Wody ustąpiły, ale przed mieszkańcami rysował się obraz nędzy i rozpaczy. Część domów nie istniała, a po kamiennym moście nad Osobłogą pozostała tylko nitka...

Przeczytaj

Katastrofa mostowa
HistoriaObraz

Największa katastrofa inżynieryjna ziemi prudnickiej miała miejsce w Racławicach Śląskich. Powódź tak straszna, że domy zalane były aż po dach, a woda sięgała schodów kościoła.

Autor: Stanisław Stadnicki - 19.05.2009

Czy czytelnicy portalu Raclawice.net zastanawiali się dlaczego tak na prawdę potężny most kolejowy nad rzeką Osobłogą, na linii kolejowej do Głubczyc zawalił się w 1903...

Przeczytaj

Most Racławice
HistoriaObraz

Zapomniany odcinek Magistrali Podsudeckiej - dlaczego na linii kolejowej z Racławic Śląskich do Głubczyc i Raciborza zrezygnowano z budowy drugiego toru?

Autor: Stanisław Stadnicki - 14.04.2009

Umownie Magistrala Podsudecka to trakt kolejowy łączący Legnicę z Kędzierzynem. Niewiele osób jednak wie, iż pierwotne plany kolejowego połączenia Przedgórza Sudeckiego...

Przeczytaj

Ciągnik
HistoriaObraz

Pierwszy ciągnik w kółku rolniczym

Autor: Stanisław Stadnicki - 31.03.2009

Dla miłośników historii Racławic, a przede wszystkich starszych osób mam niespodziankę. Za sprawą mieszkanki naszej miejscowości udało się dotrzeć do ciekawej,...

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się