Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: czwartek, 22 października 2020r.
  • Pogoda: ++190C

Autor: Szymon Adamów - 07.08.2017    Nr wydania: 2991/2017 / Aktualności

AkcjaObraz

Osoblaha El Dorado

Osoblaha El Dorado - seria opowiadająca o dwóch odkrywcach pływających po wodach nieznanej dotąd innym dzikiej Osoblahy (pol. Osobłogi). Wyposażeni jedynie w dwa dmuchane okręty "OPR Kormoran" oraz "OPR Tadeusz Kościuszko" muszą stawić czoła podróży w nieznane.

Pływając naprzemiennie "okrętami" zmagają się z trudnościami napotkanymi wśród dziczy. Jednakże nie poddają się. Misja, jaką im powierzono z bazy ekspedycyjnej i chęć poznania Nowego Świata jest silniejsza. O tyle silniejsza, że nie patrzą na niebezpieczeństwa jakie mogą napotkać na swej drodze. Mimo to płyną do celu. Celu, który nazywa się Osobladzkim El Dorado. Cel, który muszą poważnie zbadać, w jakim celu powstał, przez kogo, i jakie jest znaczenie obiektu. Wypos


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Pociąg specjalny
Pociąg specjalnyObraz

Pociąg specjalny w Czechach

Autor: Stanisław Stadnicki - 02.11.2017

Tradycyjnie na Dzień Św. Marcina, który w Polsce zbiega się z Narodowym Świętem Niepodległości na trasie Třemešná - Osoblaha przejedzie pociąg specjalny.

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Kolejka wąskotorowa - rusza kolejny sezon turystycznych przejażdżek z Trzemesnej do Osoblahy

Autor: osoblazsko.com - 24.04.2017

8 maja rozpoczynamy sezon turystyczny w regionie Osoblažsko! Przez cały dzień można korzystać z wielu atrakcji, ale przede wszystkim wybrać się w podróż pociągiem...

Przeczytaj

Kolei w regionie
Kolei w regionieObraz

Zespół wespół o kolei w regionie

Autor: Stanisław Stadnicki - 20.05.2016

Tak głośno o budowie kolejki wąskotorowej do Racławic nie było od kilku lat. Sprawą zajęli się członkowie Zespołu ds. Kolei przy Wojewodzie Opolskim.

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Teraz zapłacisz także polskimi złotówkami

Autor: Stanisław Stadnicki - 17.03.2014

Już 8 maja pierwszy przejazd pociągu specjalnego na przygranicznej kolejce wąskotorowej Trzemeszna-Osoblaha. Sezon wakacyjny także zbliża się wielkimi krokami. W ofercie...

Przeczytaj

Impreza
Za miedząObraz

Dni Marcina w miejscowości Bohušov

Autor: Stanisław Stadnicki - 28.10.2013

Martinské hody Bohušov, pod taką nazwą w niedalekim czeskim Bohušovie odbędzie się festyn z wieloma atrakcjami. Impreza planowana jest na sobotę 9 listopada.

Przeczytaj

Droga
DrogaObraz

Czy będzie nowa droga do Osoblahy?

Autor: Stanisław Stadnicki - 26.09.2013

Jest na to szansa. Pomysł starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego zakłada między innymi odbudowę starej drogi z Racławic Śląskich przez Studnice do Osoblahy.

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się