Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: czwartek, 25 lutego 2021r.
AutopromocjaObraz
Baner

Autor: Stanisław Stadnicki - 16.12.2013    Nr wydania: 2302/2013 / Aktualności

WernisażObraz

Ludy północy, tradycyjna kultura w mieście północy

Muzeum regionalne w Głogówku, Muzeum Śląska Opolskiego oraz biblioteka im. Rafała Urbana (Baszta) zapraszają na Ludy północy, tradycyjna kultura w mieście północy. Będzie to wystawa fotografii z lat 40-80 XX wieku ze zbiorów Muzeum Historii Rozwoju Norylskiego Okręgu Przemysłowego w Norylsku.

Wernisaż wystawy planowany jest na dziś (poniedziałek) na godzinę 18:00 w Baszcie w Głogówku. LUDY PÓŁNOCY, O wystawi Norylsk - przemysłowe miasto położone na półwyspie Tajmyr za kręgiem polarnym stanowi centrum wydobycia najcenniejszych metali kolorowych (nikiel, platyna, kobalt, miedź). Współcześni metalurdzy Wielkiego Norylska są następcami Ngansanów, grupy etnicznej zam ieszkującej wyłącznie półwysep Tajmyr, o których wiemy, że zajmowali się wytopem metali.


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Dzień Dziecka
Dzień DzieckaObraz

Dzień Dziecka na racławickiej stacji kolejowej

Autor: Stanisław Stadnicki - 02.06.2017

Do Racławic Śląskich pociągiem i pieszo dotarło wczoraj mnóstwo dzieciaków. Miłośnicy kolei zadbali oto, aby Dzień Dziecka nie był nudny. Pomogli też strażacy.

Przeczytaj

Mikołajki
MikołajkiObraz

Zaproszenie na Kolejowe Mikołajki do Racławic Śląskich

Autor: Stanisław Stadnicki - 02.12.2015

Mikołaj zaprasza wszystkich, zwłaszcza małych miłośników kolei do Racławic Śląskich. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrkacji.

Przeczytaj

Przedszkole
WędkarstwoObraz

Przedszkolaki z Lubrzy zwiedzały racławicką wystawę eksponatów kolejowych

Autor: Stanisław Stadnicki - 19.05.2015

Ponad 40 przedszkolaków z przedszkola w Lubrzy, które skupia też filie przedszkolne z Dytmarowa, Nowego Browińca i Trzebini, przyjechało do Racławic Śląskich. Atrakcyjną...

Przeczytaj

Wystawa Głogówek
Otwarcie wystawyObraz

Otwarcie wystawy Śląski Tiepolo

Autor: Stanisław Stadnicki - 22.11.2012

Muzeum Regionalne w Głogówku serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. Śląski Tiepolo, Szlak Malarstwa Barokowego im. F.A. Sebastiniego na Śląsku.

Przeczytaj

Wystawa
Z życia szkołyObraz

Ocalić od zapomnienia

Autor: Stanisław Stadnicki - 28.11.2010

W czwartek w Auli Zespołu Szkół w Racławicach Śląskich otwarta została wystawa poświęcona pamięci Żydów, dawnych mieszkańców Głogówka, Białej i okolic.

Przeczytaj

ZaproszenieObraz

Wystawa w racławickiej szkole

Autor: Stanisław Stadnicki - 24.11.2010

W dniu 25.11.2010 r. (jutro, czwartek) o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół w Racławicach Śl. nastąpi otwarcie wystawy "Ocalić od zapomnienia...", poświęconej pamięci...

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się