Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: sobota, 20 kwietnia 2019r.

Autor: Stanisław Stadnicki - 03.12.2013    Nr wydania: 2288/2013 / Aktualności

Jest przełom w sprawieObraz

Jest szansa na przejęcie przez gminę dworca kolejowego w Racławicach Śląskich

Być może już niedługo dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich zmieni swojego właściciela. Zainteresowany przejęciem obiektu jest samorząd gminny. Zmiana właściciela może pozytywnie wpłynąć na rozwój działalności lokalnego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, promocję Racławic Śląskich oraz samej gminy. To przełomowy krok.

Burmistrz Andrzej Kałamarz w wywiadzie dla NTO powiedział: - konsultowałem ten pomysł z radą miejską. - Decyzja jeszcze nie zapadła, ale radni nie mają nic przeciwko. W ostatnim czasie spółka PKP zarządzająca nieruchomościami chętnie przekazuje na rzecz samorządów budynki dworców i inne obiekty/ pomieszczenia kolejowe. W ten sposób kolej pozbywa się zbędnego dla siebie majątku, a w wielu przypadkach gminy mogą zyskać, często praktycznie za darmo ciekawą nieruchomość.

Instrukcja: jak odblokować dostęp SMS

Wyślij pod numer 7143 SMS o treści AVR.RCE (wielkość liter nie ma znaczenia).

Pomoc Pomoc

Uwaga! Jeżeli masz w swoim telefonie zablokowane wysyłanie SMSów premium, to nie skorzystasz z tej metody odblokowania abonamentu. Twój dostawca GSM wtedy po prostu zablokuje możliwość wysłania takiego SMSa. Wtedy polecamy abonament na 6-12 miesięcy płatny przelewem.

Chwilę po wysłaniu SMSa otrzymasz odpowiedź z tajnym kodem.

Pomoc

Uwaga! Każdy otrzymuje zawsze inny kod. Kod z obrazka już został wykorzystany i jest już nieważny.

Wpisz kod w formularzu na stronie (formularz pojawia się po otwarciu aktualności), a potem aktywuj dostęp.

Pomoc

Po odblokowaniu kodu SMS u góry strony zobaczysz czas ważności swojego abonamentu. Możesz przeglądać stronę i zauważysz, że wszystkie aktualności oraz galerie zdjęć zostały odblokowane na wyznaczony czas.

Pomoc

Instrukcja: jak odblokować dostęp przelewem na 6 lub 12 miesięcy.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz, to zarejestruj już teraz swoje konto czytelnika na naszej stronie Raclawice.Net: (rejestracja konta)

Wykonaj przelew na nasze konto bankowe:

Numer konta: mBank
54 1140 2004 0000 3902 7407 6912

Stanisław Stadnicki-WebInspiracje Agencja Interaktywna
Zwycięstwa 85, 48-250 Racławice Śląskie

W tytule przelewu podaj: Raclawice.net – Twój adres email (Twój adres email, to adres podany podczas rejestracji konta, czyli Twój login).

Przelew możesz wykonać ze swojego banku, przez Internet lub z poczty.

Po zaksięgowaniu Twojego przelewu nasza redakcja skontaktuje się z Tobą za pomocą poczty e-mail. Dostaniesz od nas informację o tym, że abonament został aktywowany. Odblokujemy dla Twojego konta wszystkie usługi na wybrany przez Ciebie okres. Będziesz mógł się już zalogować i przeglądać stronę Raclawice.Net bez żadnych ograniczeń.

Który abonament jest lepszy?

Wybierz abonament SMS, jeżeli chcesz otrzymać natychmiast dostęp do materiałów naszej strony. Wybierz abonament przelew 6-12, jeżeli jesteś stałym czytelnikiem i często przeglądasz nasze materiały. Do swojego konta z abonamentem przelew 6-12 zalogujesz się z dowolnego miejsca, komputera o dowolnym czasie.


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Dworzec Straszy
InterwencjaObraz

Dworzec kolejowy. Nasza duma, czy miejsce, którego mamy się wstydzić?

Autor: Stanisław Stadnicki - 27.06.2008

Jeden z czytelników zasugerował, by poruszyć tematykę miejsc, które chwały naszej miejscowości nie przynoszą. Rozpoczynam cykl artykułów na ten temat. Na pierwszy...

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Nowy rozkład kolei niewiele lepszy jak stary

Autor: Stanisław Stadnicki - 14.12.2016

Poprawa kursowania pociągów w weekendy to największa zmiana w nowym rozkładzie pociągów, który w życie wszedł w niedzielę.

Przeczytaj

Sukces
KolejObraz

Dach lokomotywowni będzie wyremontowany?

Autor: Stanisław Stadnicki - 30.03.2016

To brzmi jak sensacja, ale to swego rodzaju policzek dla niedowiarków - tych, którzy nie wierzyli w to, że można uratować zabytki kolejnictwa w Racławicach Śląskich, a...

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Pociągiem bezpośrednio do Gliwic

Autor: Stanisław Stadnicki - 16.09.2014

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w nowym rozkładzie pociągiem regionalnym bezpośrednio dojedziemy do Gliwic.

Przeczytaj

Do warszawy
KolejObraz

Za miesiąc pojedzie pociąg pośpieszny

Autor: Stanisław Stadnicki - 20.03.2014

Skład relacji Kudowa Zdrój-Warszawa Wschodnia jest już w oficjalnym rozkładzie jazdy. Niestety pojawiły się problemy wynikające z przedłużającego się remontu...

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Będą likwidowali 40 połączeń kolejowych w regionie?

Autor: Stanisław Stadnicki - 02.02.2012

Wiele wskazuje na to, że z dniem 1 czerwca z siatki regionalnych połączeń kolejowych zniknie do 40 pociągów? Czy wśród nich znajdą się składy kursujące naszymi torami?

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się