Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: piątek, 25 września 2020r.

Autor: Stanisław Stadnicki - 03.12.2013    Nr wydania: 2288/2013 / Aktualności

Jest przełom w sprawieObraz

Jest szansa na przejęcie przez gminę dworca kolejowego w Racławicach Śląskich

Być może już niedługo dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich zmieni swojego właściciela. Zainteresowany przejęciem obiektu jest samorząd gminny. Zmiana właściciela może pozytywnie wpłynąć na rozwój działalności lokalnego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, promocję Racławic Śląskich oraz samej gminy. To przełomowy krok.

Burmistrz Andrzej Kałamarz w wywiadzie dla NTO powiedział: - konsultowałem ten pomysł z radą miejską. - Decyzja jeszcze nie zapadła, ale radni nie mają nic przeciwko. W ostatnim czasie spółka PKP zarządzająca nieruchomościami chętnie przekazuje na rzecz samorządów budynki dworców i inne obiekty/ pomieszczenia kolejowe. W ten sposób kolej pozbywa się zbędnego dla siebie majątku, a w wielu przypadkach gminy mogą zyskać, często praktycznie za darmo ciekawą nieruchomość.


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Dworzec Straszy
InterwencjaObraz

Dworzec kolejowy. Nasza duma, czy miejsce, którego mamy się wstydzić?

Autor: Stanisław Stadnicki - 27.06.2008

Jeden z czytelników zasugerował, by poruszyć tematykę miejsc, które chwały naszej miejscowości nie przynoszą. Rozpoczynam cykl artykułów na ten temat. Na pierwszy...

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Z Racławic pociągiem bezpośrednio do Wrocławia

Autor: Stanisław Stadnicki - 19.11.2019

Prawdopodobnie już na początku grudnia pierwszy raz w historii z Racławic Śląskich będzie można dojechać bez przesiadki pociągiem aż do Wrocławia.

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Nowy rozkład kolei niewiele lepszy jak stary

Autor: Stanisław Stadnicki - 14.12.2016

Poprawa kursowania pociągów w weekendy to największa zmiana w nowym rozkładzie pociągów, który w życie wszedł w niedzielę.

Przeczytaj

Sukces
KolejObraz

Dach lokomotywowni będzie wyremontowany?

Autor: Stanisław Stadnicki - 30.03.2016

To brzmi jak sensacja, ale to swego rodzaju policzek dla niedowiarków - tych, którzy nie wierzyli w to, że można uratować zabytki kolejnictwa w Racławicach Śląskich, a...

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Pociągiem bezpośrednio do Gliwic

Autor: Stanisław Stadnicki - 16.09.2014

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w nowym rozkładzie pociągiem regionalnym bezpośrednio dojedziemy do Gliwic.

Przeczytaj

Do warszawy
KolejObraz

Za miesiąc pojedzie pociąg pośpieszny

Autor: Stanisław Stadnicki - 20.03.2014

Skład relacji Kudowa Zdrój-Warszawa Wschodnia jest już w oficjalnym rozkładzie jazdy. Niestety pojawiły się problemy wynikające z przedłużającego się remontu...

Przeczytaj

KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się