Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Osiem nowych zespołów w naszej grupie ligi okręgowej

Opolski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zatwierdził tabele na zbliżający się sezon piłkarski. Zobacz z kim przyjdzie grać naszemu zespołowi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę ruszają prace przy porządkowaniu dworca kolejowego

Na sobotę zaplanowano pierwsze prace przy przygotowywaniu racławickiego dworca kolejowego do pikniku zaplanowanego na połowę sierpnia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zamkowa Góra

Każda większa i mniejsza góra ma swoją nazwę i historię. Dziś przedstawimy jedno z wzniesień, które znajduje się w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wszystko zaczęło się 6 lipca, 15 lat temu

Początek lipca to okres, w którym wspomina się 15 rocznicę największej powodzi, jaka w ostatnich latach nawiedziła południe Polski. Zalane zostały także Racławice Śląskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pani Grażyna Orlita kandyduje do tytułu "supermamy"

Masz mnóstwo pomysłów jak spędzać czas z dziećmi, dbać o nie, mądrze pomagać i uczyć samodzielności? Podziel się swoim doświadczeniem i weź udział w konkursie! Taki tekst możemy znaleźć na stronie internetowej szukamysupermamy.pl. W konkursie startuje mieszkanka Racławic Śląskich, Pani Grażyna Orlita.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wygrali ze sobą i z upałem docierając do mety

Wczoraj zorganizowano drugą edycję Racławickiej Pętli Przygranicznej. Największą trudnością dla uczestników okazało się nie pokonanie długich tras, ale walka z niesamowitym upałem. Mimo tego każdy, kto wyruszył w drogę, szczęśliwie dotarł do mety (opalony). Sporą atrakcją był piękny domek jaki można było zobaczyć na mecie

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś już ostatni dzień w naszej szkole

Dzisiaj ostatni raz usłyszeliśmy dźwięk dzwonka szkolnego w tym roku szkolnym 2011/2012. Rozpoczęły się wakacje.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sylwia Grzeszczak największą gwiazdą Dni Głogówka

W weekend 30 czerwca-1 lipca planowane są Dni Gminy Głogówek. Największą zaproszoną gwiazdą będzie Sylwia Grzeszczak. Zobacz dokładny plan imprezy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę rajd pieszy, pogoda, ma być (uwaga, wielka niespodzianka)

Już w sobotę druga edycja pieszego rajdu w Racławicach Śląskich. Czekają na Was piękne trasy o długości 5, 12 oraz 34 kilometrów. Każdy kto zapisze się do udziału w rajdzie do czwartku włącznie, ma zapewniony darmowy posiłek na mecie oraz okazjonalny certyfikat. Mają też być medale i gadżety. Zapraszają krótkofalowcy z Głubczyc oraz racławicka Odnowa Wsi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

"Miejsce to jest przez nieziemskie istoty nawiedzane"

Mniej więcej taki cytat można znaleźć w kronice Racławic Śląskich, pochodzącej z lat 30-tych XX wieku. Spisał go niemiecki mieszkaniec, historyk. Opisuje on pewną okolicę na terenie naszego sołectwa, z którą związane są interesujące, ale też budzące strach legendy. Podobno o północy słychać tam lament dusz proszących o modlitwę. Postanowiłem sprawdzić, czy miejsca opisane 100 lat temu istnieją i co ciekawe znalazłem je, i to na podstawie niemieckiej instrukcji. Dodatkowo posiłkowałem się pomocą jednego z mieszkańców, który jako dziecko słyszał o strasznych rzeczach dziejących się w tej okolicy i zaprowadził mnie w miejsce, gdzie w czasach jego młodości znajdowało się pewne bagno, w którym według legendy miała zatonąć karczma z ludźmi kpiącymi sobie z Wielkiego Postu. W tym artykule dowiesz się, gdzie znajduje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc Racławic, opisywane w wielu legendach dotyczących naszej okolicy. Dowiesz się, co z historycznych opowieści przetrwało do dziś? Oczywiście nie zabrakło pełnych treści przytaczanych legend. Czy po lekturze tego materiału znajdziesz opisywane miejsca?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

SZLAKIEM BŁ. JANA PAWŁA II

W dniach 25-26 maja 2012r. pielgrzymowaliśmy z uczniami PSP z Szonowa i z Zespołu Szkół w Racławicach Śl. do miejsc uświęconych obecnością błogosławionego Jana Pawła II, który miłował Boga i Matkę Najświętszą.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa miesiące piknik kolejowy

Dokładnie za dwa miesiące czwarta edycja pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich. W miniony piątek zorganizowano kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Za dwa tygodnie Racławicka Pętla Przygraniczna

Zapisz się już teraz do udziału w imprezie, a masz zagwarantowany poczęstunek przy ognisku na mecie i certyfikat potwierdzający uczestnictwo w marszu. Zobacz też nowe szczegóły dotyczące imprezy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na Górze Św. Anny

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły brali udział w pielgrzymce na Górę Świętej Anny. Była to pielgrzymka tych szkół, które noszą imię Jana Pawła II.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Z takim dopingiem musimy wygrać

Uczniowie i nauczyciele racławickiej szkoły są wzorowo przygotowani do kibicowania polskiej reprezentacji. Udowodnili to dziś.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Uwaga. Przenosiny strony na inny serwer

W najbliższym czasie mogą wystąpić okresowe problemy w dostępie do serwisu. Spowodowane to będzie przeprowadzką strony Raclawice.Net na inny serwer.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ołtarze Bożego Ciała - rok 2012

W tym roku, jak zwykle, wszystkie cztery ołtarze były bardzo ładne, a przygotowujący je mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Nie od dziś wiadomo, że poprzeczka w tej kategorii podniesiona jest bardzo wysoko, a racławickie ołtarze mogą być wzorem dla innych miejscowości. Zobacz zdjęcia ołtarzy plus link do galerii ponad 30 fotografii z dzisiejszej procesji.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławickie ołtarze zawsze są piękne

Ołtarze Bożego Ciała w Racławicach Śląskich są zawsze wysoko oceniane. Tym razem docenił jest internetowy Dziennik Parafialny.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nie przekraczaj granicy - tam, gdzie nie wolno

Uwaga, od dziś, do końca Piłkarskich Mistrzostw Europy granicę państwową można przekraczać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Na pewno na czwartym

Już jutro ostatnia kolejka w lidze okręgowej. Niezależnie od wyniku spotkania z Głuchołazami, Racławia i tak zajmie czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dzień dziecka w racławickiej szkole

Dzisiaj w naszej szkole było kolorowo i wesoło, a to dlatego, że wszystkie dzieci miały swoje święto - Dzień Dziecka.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W piątek zmienia się rozkład jazdy pociągów

Z rozkładu znikają dwa połączenia, mniej będzie też pociągów w weekendy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Najmłodsi nie mogli narzekać na brak atrakcji

Dziś na placu rekreacyjnym przy Domu Ludowym wiele atrakcji dla najmłodszych. Zabawa potrwa do godziny 20.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławicka Pętla Przygraniczna 30 czerwca

Druga edycja pieszej imprezy w Racławicach Śląskich odbędzie się tak samo, jak w roku ubiegłym, w pierwszy weekend wakacji. Dla miłośników pierwszych wędrówek do przejścia będą trasy o długości 4, 10 i 30 kilometrów. Dodatkowo zostanie przygotowana trasa dla rowerzystów. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólne ognisko.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja