Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Mikołaj także zawitał do Racławic Śląskich

Dziś po Roratach ksiądz proboszcz Grzegorz Turczyn i siostra Marcina przywitali oczekiwanego przez dzieci biskupa, Świętego Mikołaja. Przybył on z aniołkami i dużym koszem słodkich upominków.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Bomb(k)owe lekcje

Dziś uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcjach, które pewnie oni sami i ich rodzice zapamiętają na wiele lat.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kierowcy już jeżdżą przez nowy wiadukt w Racławicach Śląskich

Inwestycja Wojewódzkiego Zarządu Dróg wygląda imponująco i robi spore wrażenie. Nowy wiadukt kosztował ponad 3 miliony złotych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mecz przypominał horror

Każdy kto wczoraj wybrał się na mecz futsal racławickiej drużyny, to na pewno nie żałował niesamowitych emocji, jakie dostarczyli gracze obu teamów. Aż pięć razy zmieniał się zespoł, który prowadził.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dyskoteka andrzejkowa w racławickiej szkole

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Był to wieczór wróżb i magii.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tak było 50 i 30 lat temu (zobacz piękne zdjęcia)

Zapraszam do lektury artykułu innego niż wszystkie. Z okazji 760-lecia Racławic cofamy się w czasie, ale o około 50 lat. Czy pamiętasz jak wtedy wyglądały Racławice? Zobacz niesamowite zdjęcia zrobione kilkadziesiąt lat temu i zdjęcia zrobione dziś. Czy pamiętasz piękny bruk na ulicy Zwycięstwa i Głubczyckiej? A może chcesz zobaczyć jak wyglądały inne nasze ulice? A może pamiętasz fioletowe żurawie wodne na naszej stacji? Jak zmienił się główny plac wsi? A może chcesz zobaczyć zdjęcie drogi do Głubczyc z drzewkami, które nie były wyższe niż człowiek? Jak wyglądał plac przed budową pawilonu handlowego? Zobacz ponad 30 zdjęć: prezentujących Racławice 50 i 30 lat temu oraz prezentujących jak te same miejsca wyglądają dokładnie dziś. Przenosimy się w czasie. Zapraszam.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś 760-lecie Racławic Śląskich

Dokładnie 760 lat temu po raz pierwszy w dokumentach poświadczono istnienie osady Racławice koło Osobłogi. Dla nas, mimo że rocznica nie jest związana z jakimiś obchodami, powinien to być bardzo ważny dzień.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Udany początek futsalu dla drużyny z Racławic Śląskich

W niedzielę swoje rozgrywki rozpoczęła II liga futsal, w której występuje drużyna z Racławic Śląskich. W pierwszym meczu nasz zespół czekał pojedynek z silną ekipą Osobłogi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

OGŁOSZENIE KOŁA PZW RACŁAWICE ŚLĄSKIE

W dniu 02.12.2012 o godzinie 11:30 w remizie OSP Racławice Śląskie, odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Tematem zebrania będzie:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Otwarcie wystawy Śląski Tiepolo

Muzeum Regionalne w Głogówku serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. Śląski Tiepolo, Szlak Malarstwa Barokowego im. F.A. Sebastiniego na Śląsku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Skład i terminarz racławickiej drużyny futsal: zapraszamy do kibicowania

W piątek i niedzielę startuje kolejny sezon głogóweckiej ligi futsal. W tym roku największą nowością jest podział zespołów na dwie ligi. Drużyna z Racławic Śląskich zagra w lidze drugiej, a jej przeciwnikami będą zespoły:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dzień Tolerancji

Dzisiaj w naszej szkole był Dzień Tolerancji. Myśląc o postaci tolerancyjnej od razu przychodzi nam na myśl nasz Patron szkoły Jan Paweł II, który był człowiekiem tolerancyjnym, pełnym wiary i miłości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dokładny nowy rozkład pociągów dla Racławic Śląskich - zobacz

9 grudnia w życie wchodzi nowy rozkład pociągów. Tak, jak można było się spodziewać wraca jedna para pociągów, a jeden z rannych szkolnych składów pojedzie 20 minut później! Zobacz nowy kolejowy rozkład i komentarz.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Głupi faul zdecydował o wyniku spotkania

Około 400 kibiców (w tym 200 z Opola) obserwowało dzisiejszy pojedynek Pucharu Polski pomiędzy Racławią Racławice Śląskie, a Odrą Opole. Zobacz relację z meczu i 18 zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławia Racławice Śląskie-Odra Opole (sobota, godzina 13:00)

Dla Odry Opole, najbardziej utytułowanego klubu Opolszczyzny to powinien być spacer, wszak nasze drużyny nie tylko dzielą dwie ligi, spora historia, ale także finanse, zaplecze i dużo, dużo więcej. Ale w piłce wszystko jest możliwe i trzeba o tym pamiętać wychodząc na boisko.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Najgorszym meczem od wielu lat nasi piłkarze zakończyli rundę jesienną

Ofiarny wślizg Rafała Bodaszewskiego w 64 minucie dający naszemu zespołowi prowadzenie był tylko preludium do ciekawych wydarzeń z końcówki dzisiejszych zawodów. 14 zdjęć z meczu i relacja.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Do Kłodzka za rok (z przesiadką)

W grudniu wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerów ziemi prudnickiej nie czeka zbyt wiele nowości (jak zwykle).

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Aerobik i karate może wrócić.

Jest duża szansa na przywrócenie zajęć karate i aerobiku w Racławicach Śląskich. Ruszyły nowe zapisy. Możesz dołączyć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tylko jeden punkt

Słaba passa naszej drużyny piłkarskiej trwa. W sobotę Racławia zremisowała w meczu z przedostatnią drużyną tabeli.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

A rzeka płata psikusa

Dziś po godzinie 18 poziom rzeki Osobłogi w Racławicach Śląskich wynosił 240 centymetrów. 10 centymetrów brakowało do przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice znów mają drużynę w lidze futsal

Już piąty kolejny rok w głogóweckiej lidze futsal (piłka nożna halowa) będzie można obserwować drużynę z Racławic Śląskich. W tym roku w składzie naszej ekipy będzie można zobaczyć sześciu nowych graczy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Serdecznie witamy księdza doktora w Racławicach Śląskich

Znajomi i przyjaciele przygotowali miłą niespodziankę wracającemu z Rzymu księdzu Maciejowi Skóra. Przywitali go przy rodzinnym domu, gratulując uzyskanie tytułu doktora.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Śnieg stopniał, rzeka niegroźna

W minioną sobotę naszą miejscowość zasypały spore ilość śniegu. Na szczęście opad ten nie przyczynił się do powstania zagrożenia ze strony wylewającej rzeki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Śnieżny hit kolejki w okręgówce dla Otmętu

Nasi piłkarze popełnili dokładnie ten sam błąd, co wcześniej zespół z Ujazdu i dali się dokładnie tak samo ograć drużynie lidera tabeli jak ekipa Naprzodu. Mimo to naszym zawodnikom należą się słowa uznania za grę w arcytrudnych warunkach przy ekstremalnym mrozie i niespotykanych w październiku opadach śniegu.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja