Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Ogłoszenie o sprzedaży domu

Położony w niewielkiej, malowniczej miejscowości przygranicznej Racławice Śląskie (w miejscowości znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum, kościół, przychodnia, apteka, sklepy spożywcze, dobry dojazd autobusem i pociągiem). Odległość do najbliższego miasta: Głogówek 8 km, Prudnik 17 km.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Młodzi strażacy z Racławic Śląskich postawili na nowe technologie

Na zorganizowanych niedawno w Zwiastowicach gminnych zawodach OSP strażacy z Racławic Śląskich startowali z kamerą zamontowaną do hełmu. Dzięki temu z zupełnie innej perspektywy wiemy, jak wygląda ta trudna rywalizacja.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Międzynarodowy turniej piłkarski chłopców

Już w najbliższą sobotę 13 czerwca w Racławicach Śląskich odbędzie się turniej piłkarski chłopców z udziałem zespołów z Polski i Czech.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To niezwykła i bardzo ciekawa książka opisująca historię sportu i sportowców z Racławic Śląskich.

W miniony piątek w Hotelu Oaza uroczyście zaprezentowano nowowydaną książkę opisującą racławicki sport noszącą tytuł "Od Dniestru, do Racławii". Każdy kto zjawił się na tej prezentacji bezpłatnie otrzymał tę publikację oraz dodatkowo gratis książkę o historii klubu Zarzewie Prudnik.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Boże Ciało 2015 w Racławicach Śląskich

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim. Tego dnia procesja z Najświętszym Sakramentem udaje się do czterech ołtarzy. (+ galeria 50 zdjęć)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niespodziewani goście z Nowej Zelandii

Dziś podczas procesji do czterech ołtarzy można było zobaczyć ciekawą grupę rowerzystów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pielgrzymka na Ukrainę do Buszcza, na poświęcenie kościoła

W niedzielę 26 lipca 2015. o godz. 16.00 w Buszczu k. Brzeżan odbędzie się poświęcenie odbudowywanego, zabytkowego kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP, oraz Narodzenia NMP (71 lat po spaleniu).

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Promocja książki Od Dniestru do Racławii już w ten piątek

W najbliższy piątek 5 czerwca o godzinie 18:00 w Hotelu Oaza odbędzie się promocja książki opisującej historię sportu w Racławicach Śląskich. Zaprasza Starosta Prudnicki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ogłoszenie

Pilnie potrzebne osoby chętne do zrywania czereśni i zbierania truskawek w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Oświadczyny na peronie racławickiej stacji - czyli jak było na pikniku kolejowym.

Świetni goście, wiele zabawy i konkursów, dobre jedzenie i muzyka. Wszystko jak na weselu. Zabrakło tylko panny młodej w postaci parowozu. Ale i bez panny młodej goście bawili się wyśmienicie. Co więcej: w niedzielę na peronie racławickiej stacji były oświadczyny... Z kolei w sobotę pojawił się miłośnik kolei z cyfrowym modelem niemieckiego parowozu wartym 2 tysiące złotych! Tylko cztery razy ten parowóz był wcześniej prezentowany na makiecie kolejowej. W artykule link do galerii zdjęć - prawie 30 fotografii)

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zawody w wędkarstwie gruntowym

W dniu 6/7.06.2015 odbędą się zawody w wędkarstwie gruntowym o tytuł Mistrza Koła 2015.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W sobotę i niedzielę piknik kolejowy w Racławicach - zobacz pełny opis atrakcji i informacje ważne dla gości

Już 30 i 31 maja na stacji kolejowej w Racławicach Śląskich odbędzie się tegoroczna edycja pikniku kolejowego pt. Koleją po pograniczu polsko-czeskim. Prezentujemy zaktualizowany program i opis atrakcji. Są też informacje, jak dojechać do naszej miejscowości. - Uwaga - aktualizacja, czwartek 23:00

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ojciec Edward Krawczyński świętował 25 rocznicę święceń kapłańskich

Z tej okazji do kościoła klasztornego w Prudniku zjechali przyjaciele i najbliżsi franciszkanina, który pochodzi z Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice Śląskie głosowały inaczej niż reszta gminy

Bardzo ciekawie wypadło wczorajsze głosowanie w naszej gminie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Msza jubileuszowa w Prudniku

Jutro (niedziela) o godzinie 11:30 w Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku odprawiona zostanie Msza jubileuszowa z okazji 25-lecia kapłaństwa o. Edwarda Krawczyńskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zawody wędkarskie dla najmłodszych

W dniu 30.05.2015 w godz. 8.00-12.00 odbędą się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka o tytuł "MISTRZA KOŁA NA ROK 2015 " w KAT. JUNIOR na stawie nr. III w m. Zawiszyce - metoda spławikowa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Józef Raczkowski najlepszym wędkarzem z Racławic Śląskich

W dniu 17.05.2015 na stawie nr. III Zawiszyce odbyły się zawody o tytuł "MISTRZA KOŁA 2015". W zawodach udział wzięło 28 zawodników.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przedszkolaki z Lubrzy zwiedzały racławicką wystawę eksponatów kolejowych

Ponad 40 przedszkolaków z przedszkola w Lubrzy, które skupia też filie przedszkolne z Dytmarowa, Nowego Browińca i Trzebini, przyjechało do Racławic Śląskich. Atrakcyjną wycieczkę i przygodę z koleją w tle zagwarantowali im członkowie racławickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Z pielgrzymką do górskiego Sanktuarium w Zlatych Horach

W niedzielę 10 maja grupa około 50 pielgrzymów z Racławic Śląskich udała się na pielgrzymko-wycieczkę do Zlatych Hor. Miłych akcentem był dojazd o uzdrowiskowego kurortu Karlova Studanka pod Pradziadem.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Serdeczne życzenia dla naszego księdza proboszcza

W niedzielę 17 maja nasz proboszcz ksiądz Grzegorz Turczyn obchodził 30 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Był to także dzień świętowania urodzin księdza.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice Śląskie aspirują do grupy Sieci Najciekawszych Wsi - za nami kontrola i intensywne przygotowania

Sieć Najciekawszych Wsi to idea/konspekt/pomysł/projekt utworzenia grupy najciekawszych miejscowości w Polsce. Korzyści z tytułu dołączenia do tego zaszczytnego grona jest mnóstwo. Aby się dostać, trzeba przede wszystkim dobrze pokazać to, co cechuje nasze sołectwo, a do tego wymagana jest wzorowa współpraca organizacji i grup społecznych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Trzy punkty pojechały do Lewina Brzeskiego

Po bardzo dobrym początku meczu i efektownej grze Racławii inicjatywę przejęli goście i nie oddali jej do końca zawodów. Kibice oglądali trzy bramki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Witamy w nowej, całkowicie zmienionej wersji strony Raclawice.Net

Dziś strona przeszła na mobilność. Oznacza to, że działa idealnie nie tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach, ale także na urządzeniach mobilnych. Zobacz, co zmieniliśmy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pełny program i atrakcje pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich

Za 2 tygodnie rusza tegoroczna edycja pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich. Zobacz, jakie atrakcje czekają na gości imprezy. Zapowiadają się dwa dni pełne kolejowych wrażeń.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja