Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Rajd harcerski

W piątek i sobotę naszą miejscowość odwiedziła liczna, bo około 90 osoba grupa harcerzy z Prudnika, którzy w ramach Pieszego Rajdu podążali do Głogówka. Głównym celem rajdu, prócz przeżycia niewątpliwej przygody było poznanie miejscowości znajdujących się na trasie oraz zapoznanie się z ich historią i legendami.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Odnowiono kapliczkę

W mijającym tygodniu z inicjatywy mieszkańców ulicy Głubczyckiej została ładnie odnowiona i odmalowana przydrożna kapliczka znajdująca się w pobliżu RSP Racławice. Pomysł mieszkańców cieszy. Kapliczka bardzo ładnie prezentuje się na tle wyremontowanej ulicy Głubczyckiej. Oby takich pomysłów jak najwięcej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nigdy nie wiesz na co trafisz

Dziś rano robotnicy, którzy pracowali nad budową kanalizacji, na ulicy Zwycięstwa w pobliżu skrzyżowania, kościoła i pawilonu handlowego trafili na pocisk prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice ładnieją w oczach

Prace związane z budową kanalizacji oraz chodników powoli dobiegają końca. Racławice ładnieją w oczach. Nowy asfalt został wylany na całej długości ulicy Zwycięstwa oraz Prudnickiej, czyli na głównych ulicach miejscowości. Nowy chodnik powstał na całej długości ulicy Zwycięstwa. Ponadto kostkę położono na dużym placu przed Zespołem Szkół oraz przed schodami do kościoła.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Z kurnika ani rusz

Od poniedziałku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wszystkie kury, kaczki, gęsi, gołębie oraz pozostałe ptactwo hodowane w gospodarstwach. musi być przez cały dzień trzymane w zamkniętym pomieszczeniu. Zakazuje się także handlu drobiem, wystawy ptaków, między innymi gołębi, prezentacji ptaków itp.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wyniki dziewiątej kolejki A-klasy, nadal jesteśmy liderem

W ostatniej kolejce zespół Racłavii zremisował na wyjeździe z KS K-Koźle 1-1 i "dzięki" przegranej drużyny Obrowca na wyjeździe z ostatnim zespołem tabeli Victorią Żyrowa zdołał utrzymać pozycję lidera A-klasy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wyniki ósmej kolejki A-klasy

W ostatniej kolejce po raz pierwszy w sezonie przegrała drużyna z Racławic. Pozostałe zespoły z czołówki nie zawiodły i pewnie wygrały swoje mecze. Liderem nadal pozostaje Racłavia, ale po piętach depczą jej drużyny LZS Obrowiec, KS Kędzierzyn Koźle i LZS Walce. W czwartej kolejce mecz Troi Włodzienin z Victorią Żyrowa został przerwany w 80 minucie przy stanie 4 do 0 dla gospodarzy. Ostatecznie wynik meczu zweryfikowano jako walkower dla Włodzienina. Poniżej zamieszamy wszystkie wyniki ósmej kolejki i aktualną tabelę A-klasy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wyniki wyborów prezydenckich

W Racławicach wyniki wyborów są niemal identyczne, jak wyniki ogólnokrajowe. Wygrał Donald Tusk, kolejne miejsca zajęli Lech Kaczyński, Andrzej Lepper i Marek Borowski. Frekwencja wyniosła nieco ponad 45%. Dokładne zestawienie tego, jak głosowali mieszkańcy naszej miejscowości można zobaczyć na rysunku niżej:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasi przegrali

Dziś ostatnia drużyna mogąca się pochwalić bilansem bez porażki, czyli Racłavia przegrała po bardzo słabym meczu z drużyną z Pruszkowa 2 do 3. Niezależnie od pozostałych wyników zespół z Racławic i tak utrzyma pozycję lidera A-klasy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Najnowsze wyniki i tabela a-klasy

W ostatniej kolejce A-klasy, zespół Racłavii pokonał na wyjeździe drużynę z Lewic 3-2. Już w niedzielę czeka naszych mecz z Pruszkowem. Relacja oczywiście zostanie zamieszczona na stronie. Tymczasem udostępniliśmy już wszystkie wyniki ostatniej kolejki oraz aktualną tabelę rozgrywek.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nie ma siły, nie przejedziesz

Od kilku dni przejazd przed ulicę Zwycięstwa graniczy niemal z cudem. Dobiegają końca prace związane z budową chodników na tej ulicy i przyszła kolej na nowiutką nawierzchnię, która ma być wylana lada dzień. W Związku z tym ruch niemal od Zespołu Szkół do końca miejscowości jadąc w kierunku Głogówka jest bardzo poważnie ograniczony - radzimy korzystać tymczasowo z objazdów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To dopiero był mecz, wyniki i tabela A-Klasy

Wczoraj w meczu na szczycie A-Klasy Racłavia pokonała TKKF Blachowiankę K-Koźle 5 do 3. Niestety z racji uroczystości rodzinnej nie mogłem być na tym meczu. Z relacji świadków wiem, że do przerwy nasi przegrywali 3-1, jednak w drugich 45 minutach zdołaliśmy strzelić 4 bramki. Przegrała także druga drużyna z Kędzierzyna, która poległa 3-0 na boisku w Czyżowicach. Pozycję lidera utrzymała LKS Racłavia, na drugie miejsce wskoczyła drużyna z Walec. Poniżej zamieszczamy komplet wyników i aktualną tabelę:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Już po wyborach

Tyle się o wyborach mówiło, a te już za nami. W całym kraju wygrało PiS, następnie PO, Samoobrona, SLD, LPR i PSL. Frekwencja wyniosła nieco powyżej 40%. Była to najniższa frekwencja w historii III RP. Zobacz, jak głosowano w Racławicach. Zamieściliśmy już wyniki:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wybory lada dzień

Do wyborów parlamentarnych pozostało nieco ponad 48 godzin. Dziś, to jest od piątku od północy obowiązuje wyborcza cisza. Przez ten czas żaden komitet wyborczy i żaden kandydat nie może prezentować swojej osoby, wizerunku itp. Nie wolno także nakłaniać do głosowania na wybranego kandydata, czy partię polityczną.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Czy zdążą do soboty?

Na odcinku od kościoła do końca ul. Zwycięstwa jadąc w kierunku Głogówka nowe chodniki miały być gotowe w sobotę. Wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczą, jednak, że tak się nie stanie. Praca wprawdzie bardzo szybko posuwa się do przodu jednak założenie, iż roboty zostaną ukończone na całym odcinku przed sobotą od razu wydawało się mało realne.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wyniki i tabela A-klasy

W ostatniej kolejce LKS Racłavia pokonała na wyjeździe Viktorię Żyrowa 3 - 2 i utrzymała pozycję lidera A-klasy. Po piętach depczą nam drużyny z Kędzierzyna. Pasjonująco zapowiada się mecz następnej kolejki: LKS Racłavia Racławice Śląskie - TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W czwartek zebranie wiejskie

W czwartek o godzinie 18:00 w Domu Ludowym odbędzie się zebranie wiejskie, którego główną tematyką będzie budżet na rok 2006. Ponadto ma być rozwiązana kwestia związana z gruntami ornymi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Budują nowe chodniki

Z pewnością większość mieszkańców zauważyła, że robotnicy, którzy od kilku miesięcy zajmują się instalacją kanalizacji w naszej miejscowości zabrali się za budowę nowych chodników przy ulicy Zwycięstwa. Nowe chodniki na pewno powstaną na odcinku tej ulicy od wjazdu, od strony Głogówka do głównego skrzyżowania przy kościele. O tym, czy także chodniki w pozostałej części ulicy zostaną odnowione na razie nic nie wiadomo.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rocznica Apteki

Dziś mija dokładnie rok od kiedy otwarto w naszej miejscowości Aptekę. Z tej okazji Pani Teresie oraz wszystkim, którzy z funkcjonowaniem praktyki są związani składamy najgorętsze życzenia, życzymy sukcesów i kolejnych lat spędzonych razem z nami.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wiejskie Dożynki już za nami

W tym roku wiejskie dożynki miały znacznie mniejszą oprawę niż zeszłoroczne, które miały charakter powiatowych. O godzinie 11 odbyła się uroczysta dziękczynna Msza Św, której przewodniczył ks. Grzegorz Turczyn. Poświęcono koronę żniwną oraz dary złożone przez rolników. Pogoda dopisała, podobnie, jak ludzie, którzy tłumnie przyszli o tej porze do Kościoła.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Wyniki 3 i 4 kolejki A-klasy oraz tabela

Została uaktualniona tabela A-klasy. Dostępne są wszystkie wyniki z poprzedniej kolejki, gdzie nasi wygrali w Rozumicach 5-2 oraz z ostatniej kolejki, po której Racłavia została liderem A-klasy. Warto odnotować, że do drużyn walczących o mistrzostwo A-klasy w naszej grupie została dodana drużyna Victoria Żyrowa w miejsce Unii II Krapkowice, która wycofała się przed rozgrywkami. Mecz ostatniej kolejki: Troja Włodzienin - Victoria Żyrowa został przerwany w 80 minucie przy stanie 4-0 dla gospodarzy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasi liderem A-klasy

Mało kto przed nowym sezonem przypuszczał, że po kilku kolejkach A-klasy nasza drużyna będzie jej liderem. Większość kibiców spodziewała się, że będziemy bronić się przed spadkiem. Jest jednak inaczej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

A jednak, sprawca alarmu bombowego w Prudniku zatrzymany

Prudnicka Powiatowa Komenda Policji poinformowała, że został zatrzymany sprawca, który w czwartek 17 sierpnia wywołał alarm bombowy w szpitalu w Prudniku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Strażacy nie narzekają na brak pracy

Z pewnością w ostatnich dnia nasi strażacy nie mieli co narzekać na brak pracy. Już na początku września po godzinie 2 w nocy zostali wezwani do pożaru jednej ze stodół mieszczących się na ulicy Ogrodowej.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja