Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Nowy numer Tygodnika Prudnickiego już w kioskach

W numerze między innymi: "Leśnica rozbita" - dokładny opis meczu Racłavi z LZS Leśnicą (plus dwa nigdzie nie publikowane zdjęcia), "Seria tajemniczych kradzieży w Racławicach" - w Racławicach mogą zniknąć nawet całe drzewa i nie tylko, "BE-eurząd" - zobacz jakie problemy ma przeciętna osoba chcąca skontaktować się z urzędami za pomocą poczty e-mail.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy Racłavi wygrali w dramatycznych okolicznościach

W niedzielnym meczu juniorów II ligi Racłavia pokonała w dramatycznych okolicznościach zespół Sokół Boguchwałów 4:3. Do 90 minuty nasz zespół przegrywał 2:3.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Sensacja w Racławicach

To dzień, który przejdzie do historii. Po bardzo dobrym występie nasza drużyna pokonała u siebie lidera z Leśnicy 2-0. Na trybunach i w szatni po meczu wszyscy śpiewali na cześć naszych chłopaków.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Jest inicjatywa, ale czy będzie wsparcie gminy?

Zarząd Racłavi społecznie buduje ogrodzenie w około boiska i instaluje oświetlenie. Planów jest jeszcze więcej, ale pieniądze, które klub ma otrzymać z gminy wystarczą tylko na delegację dla sędziów oraz opłacenie trenera. Brakuje środków na meczowe wyjazdy nie mówiąc o inwestycjach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy numer Tygodnika Prudnickiego już w kioskach

W numerze między innymi: dokładna relacja z ostatniego meczu Racłavi (art. "Racłavia sprawiła niespodziankę"), kolejne informacje w sprawie zabójstwa pod dyskotekę "Millenium", Benefis Barbary Grzegorczyk, Miss Ziemi Prudnickiej i wiele więcej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ogłoszenie

Dynamicznie rozwijająca się firma VTO-DEKOR sp. z o.o. w Głogówku przyjmie na praktyki uczniów zamierzających kształcić się w zawodzie "Drukarz" . Uczniowie będą mogli realizować naukę teoretyczną w Zespole Szkół w Głogówku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niespodzianka to za mało powiedziane

Racłavia w meczu wyjazdowym z Unią Krapkowice była skazana na pożarcie. Mało kto przypuszczał, że nasza ekipa zdobędzie tam choćby jeden punkt. A jednak! To Racłavia była lepsza i zasłużenie wygrała. Wreszcie możemy powiedzieć, że to racławicka drużyna jest sprawcą największej niespodzianki kolejki.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ciekawa kolejka w lidze okręgowej

Jutro i w niedzielę zostaną rozegrane bardzo ciekawe mecze 21 kolejki rozgrywek ligi okręgowej. Racłavia zagra w sobotę na wyjeździe z Krapkowicami, które w ostatnich trzech meczach zdobyły tylko jeden punkt. W rundzie jesiennej drużyna tak jednak rozgromiła naszą ekipę w Racławicach 6-1 i będzie faworytem tego meczu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pomoc sąsiedzka nie zna granic

Przekonała się o tym poszkodowana w pożarze domu rodzina Sikora z Dzierżysławic. Kiedy w wyniku pożaru stracili swój dobytek z pomocą przyszli mieszkańcy Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kwietny Bieg znów w Racławicach

W 2007 roku uczestnicy Kwietnego Biegu także przebiegną przez Racławice Śląskie. Znana jest już cała trasa. Start biegu 26 maja. Jako pierwszy w okolicy serwis Raclawice.net publikuje szczegóły. Ty także możesz być uczestnikiem tego biegu.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Upokorzenie w Racławicach. Cały opis meczu

Od pierwszego gwizdka sędziego goście ruszyli do ataku. Nasza ekipa cofnęła się do obrony. To goście grający pod słońce stwarzali sytuacja do zdobycia bramki. Pierwsza padła już w 15 minucie po błędzie racławickiej defensywy, pomocy i po części bramkarza. Piłka dośrodkowana z prawej strony boiska trafiła na pole karne zmierzając ku narożnikowi boiska. Mógł ją wybić jeden z obrońców lub pomocnik znajdujący się na skrzydle, ale żaden z nich tego nie zrobił. Ostatecznie do piłki dopadł pozostawiony bez opieki zawodnik gości i bardzo lekkim, acz technicznym strzałem pokonał racławickiego bramkarza, który tylko odprowadził piłkę do bramki wzrokiem.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kompromitująca porażka Racłavi

W meczach Racłavi z drużyną LZS Walce nigdy nie brakowało bramek, emocji i walki do samego końca. Nic więc dziwnego, że w niedzielne popołudnie na boisku w Racławicach zjawiło się prawie 250 kibiców chcących oglądać kolejne starcie obu drużyn. Ponad połowę z nich stanowili przyjezdni, dla których części zabrało biletów. Wspaniałą atmosferę panującą na trybunach zepsuli racławiccy piłkarze, którzy przez całe spotkanie do pięt nie dorastali gościom z Walec.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy Racłavi lepsi od juniorów z Kietrza

W meczu drugiej kolejki rundy wiosennej rozgrywek II ligi juniorów zespół Racłavi pokonał na własnym boisku drużynę Włókniarza Kietrz 3:0. Nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli tracąc dwa punkty do lidera LZS Stare Koźle

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Święte Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej. Jest to dzień ustanowienia dwóch Sakramentów Świętych: Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem w katedrze każdej diecezji jest sprawowana Masza Św. Krzyżma pod przewodnictwem Ks. Biskupa w czasie której księża zgromadzeni na tej Eucharystii odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. W godzinach wieczornych w każdej parafii sprawowana jest w sposób uroczysty Masz Św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej Najświętszy Sakrament jest przeniesiony w procesji do tzw. Ciemnicy, gdzie trwa adoracja do późnych godzin nocnych.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Skąd wiemy kiedy w danym roku wypadnie Wielkanoc?

Zapewne wiele osób już nie raz zadawało sobie pytanie, dlaczego Wielkanoc co roku wypada w innym dniu? Kto ustala datę Wielkanocy? Na ile lat do przodu wiemy w jakim dniu wypadnie Wielkanoc? Oto odpowiedź.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mecz, o którym trzeba szybko zapomnieć

Racłavia uległa w meczu wyjazdowym Ruchowi Zdzieszowice 5:0. Nasi piłkarze wyraźnie przestraszyli się rywala skupiając się przez 90 minut na obronie własnej bramki. Ataki naszej drużyny kończyły się jeszcze za nim na dobre się zaczęły.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy numer Tygodnika Prudnickiego

Ukazał się już nowy numer Tygodnika Prudnickiego. W numerze między innymi przeczytasz o likwidacji torów na linii Racławice Śląskie-Głubczyce-Racibórz, o wygranej Racłavi z LZS Konradową oraz o przegranej Pogoni Prudnik na własnym boisku z drużyną z Głubczyc. Dowiesz się także, jak wyliczana jest każdego roku data Niedzieli Wielkanocnej. Jak zwykle mnóstwo informacji z terenu naszego powiatu. Obowiązkowa lektura. Kupisz między innymi w sklepie ADB Plus u Państwa Becher przy Zespole Szkół w Racławicach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Dziś niechlubna rocznica

Poniedziałek 3 kwietnia 2000 roku był jednym z najczarniejszych dni w całej historii polskiej kolei. Tego dnia zamknięto linie kolejowe o łącznej długości prawie tysiąca kilometrów. Takie miasta jak: Karpacz, Głubczyce, Lubartów, Wieliczka zostały całkowicie pozbawione kolei. Zlikwidowano tez kursy na liniach łączących ważne miasta: Białystok-Ostrołęka, Bydgoszcz-Chełmża, Brodnica-Iława. Na Opolszczyźnie zawieszono następujące linie: Racławice Śl.-Głubczyce-Racibórz, Brzeg-Nysa, Opole-Kluczbork.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racłavia odnosi cenne zwycięstwo

Racłavia pokonując drużynę LZS Konradowa 3:0 udanie zainaugurowała rundę wiosenną. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył w 12 minucie M. Sikora. Dwie bramki w 22 i 23 minucie strzelił Ł. Bielak wykorzystując dobre dogrania w pole karne. W pierwszej części gry nasza ekipa była drużyną dominującą. Grała mądrze i ładnie. W drugiej części spotkania gra się wyrównała, ale do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie. W następnej kolejce Racłavia zagra w Zdzieszowicach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kradzież - proszę o pomoc

We wtorek ze skwerku przy ul. Zwycięstwa, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościelną skradziono kamienną donicę (krąg). To już druga taka donica, która z tego miejsca zniknęła. Kilka lat temu liderzy Grupy "Odnowa wsi" uporządkowali plac, zakupili za pieniądze pochodzące z grantu gminnego donice i kompozycje kamienne z których ułożyli klomb, posadzili kwiaty i drzewka. Niezagospodarowany wcześniej plac został zaadoptowany i był ozdobą tej okolicy. Od kilku lat razem z mamą poświęcamy swój czas, dbamy o ten skwerek, kosimy trawnik. Za własne pieniądze kupujemy i nasadzamy kwiaty. Trawnik na skwerku kosi się od końca marca do końca października co 1,5 tygodnia. Czy tak szanuje się pracę na rzecz naszego wspólnego środowiska? Dlatego zwracam się do każdego z prośbą o informację. Może ktoś wie coś o osobie, która "przywłaszcza" sobie donice z tego skwerku? Nie dajmy tej osobie satysfakcji z niweczenia pracy innych, nie pozwólmy kpić z naszej pracy! Osoba, która pomoże mi znaleźć skradzioną rzecz może liczyć na całkowitą anonimowość oraz nagrody: smycz do kluczy z napisem "raclawice.net", płytę CD z prawie tysiącem nieprezentowanych do tej pory nigdzie zdjęć Racławic Śląskich i najbliższych okolic (wszystkie w bardzo dobrej jakości), do tego oferuję swoją pomoc dla tej osoby, w przypadku awarii jej komputera lub jakąkolwiek pomoc informatyczną (rzecz jasna za darmo). Proszę o kontakt osobisty lub o listy wysyłane na e-mail: staszek@raclawice.net. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.
Oto jak wyglądała skradziona doniczka:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W niedzielę mecz

Już w niedzielę Racłavia zainauguruje rundę wiosenną rozgrywek ligi okręgowej. Nasz klub podejmie na własnym boisku drużynę LZS Konradowa zajmującą 13 miejsce w tabeli (tuż nad strefa spadkową ). Wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie na mecz. Niedziela, 1 kwietnia, godzina 15:00. Boisko sportowe w Racławicach Śląskich. Cena biletu 5zł. Piłkarze liczą na naszą obecność. Nie możemy ich zawieść. Racłavia potrzebuje punktów, by pewnie utrzymać się w lidze okręgowej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

O wysadzeniu "Wiszącego Mostu" i nie tylko

Po raz kolejny dzięki uprzejmości Pana Piotra Kopczyka mogę na stronie zaprezentować ciekawy artykuł dotyczący historii najbliższej nam okolicy. Tym razem poczytacie o wysadzeniu mostów kolejowych, między innymi "Wiszącego Mostu" na Osobłodze w czasie III powstania śląskiego. Zachęcam każdego do lektury.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przejście graniczne w Racławicach

W Gminie Głogówek nie ma ani jednego przejścia granicznego. Niebawem ma się to zmienić. Mieszkańcy Racławic Śląskich wzięli sprawy w swoje ręce. O otwarciu przejścia granicznego z Republiką Czeską mówiono już wiele. Racławice Śląskie jako jedyna miejscowość w gminie Głogówek graniczy z tym państwem i z tego powodu mówiąc o przejściu granicznym, rozumie się przejście pomiędzy Racławicami Śląskimi, a Osoblahą. Po przystąpieniu do Układu z Schengen zostanie umożliwiony wolny ruch osób i towaru na terenie Unii Europejskiej. W celu umożliwienia przemieszczania się ludzi, wymagana jest odpowiednia sieć komunikacyjna (infrastruktura drogowa) i taką też trzeba przygotować.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mimo przegranej dobry występ Racłavi

Racłavia przegrała na własnym boisku z drużyną Rajfel Krasiejów 0-2 w rozgrywkach Pucharu Polski. Mimo przegranej Racłavia zaprezentowała się bardzo dobrze. Padła (choć wielu twierdzi, że nie padła) kuriozalna bramka.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja