Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

Osobłoga już wylewa, woda wdarła się między innymi na ulicę Konopnickiej

O godzinie 9 poziom rzeki Osobłogi wynosił 390 centymetrów. Woda rozlana jest już na dużych połaciach pól i łąk. Rzeka powoli wdziera się na ulicę Konopnickiej.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasz proboszcz świętował 25-lecie kapłaństwa

W niedzielę racławicki proboszcz ksiądz Grzegorz Turczyn obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. Najważniejszym akcentem była uroczysta Msza Święta. Odprawił ją sam jubilat w asyście ojca Edwarda Krawczyńskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Największe zwycięstwo w tym sezonie

Rozstrzelali się nasi piłkarze pokonując pewnie ekipę LZS Rusocin. Znamy też wynik meczu na szczycie Głuchołazy-Strzelce Opolskie.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Komuniakat - telefony pomocne w przypadku zagrożenia

W związku z tym , że poziom wody za rzece Osobłoga jest wysoki i ciągle przekracza stan alarmowy, a prognozy synoptyków ostrzegają przed silnymi opadami deszczu, informujemy mieszkańców o zagrożeniu powodziowym!

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rzeka nieznacznie opadła, zobacz przewidywania na najbliższe godziny

Dziś do południa nie powinno padać. Gorzej ma być w nocy i jutro rano. Synoptycy zapowiadają, że w naszej okolicy może spaść aż 30 mm wody na dobę. Czy faktycznie grozi nam powódź?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Od jakiegoś czasu nie pada, ale poziom rzeki zwiększa się

Tak samo po stronie czeskiej. W okolicy Racławic woda wylała się na okoliczne pola i łąki. Wielu mieszkańców wypompowuje wodę z piwnic.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zalane piwnice i ciągle padający deszcz

Mieszkam już 6 lat w Racławicach i pierwszy raz mam wodę w piwnicy - relacjonuje mieszkanka Racławic Śląskich. Powiatowe Centrum Zarządzania ostrzega: wprowadzony został trzeci, największy stopnień zagrożenia przekroczenia stanu alarmowego rzek.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Boisko zalane, mecz przeniesiony do Głogówka. Pogoń prawdopodobnie straci punkty.

Wczoraj w zaległym spotkaniu Racławia straciła punkty w Strzelcach Opolskich. Sobotnie spotkanie z Rusocinem zostało przeniesione do Głogówka. Pogoń straci 3 punkty.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Osobłoga znów zagraża

Rzeka ledwo mieści się w korycie. Od rana przekroczony jest stan alarmowy. Obecnie poziom Osobłogi wynosi 368 centymetrów.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pierwsze informacje dotyczące pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich

Wysłano już wszelkie pisma potrzebne na uzyskanie zgody, na organizację pikniku. Przygotowano nowy, ulepszony logotyp imprezy. Ustalono też nowy termin, który będzie nieco inni niż w latach poprzednich. Wiele wiadomo już o planowanych atrakcjach.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Modernizacja ulicy Głubczyckiej zakłada budowę ronda i chodników

Przygotowana została już wstępna dokumentacja modernizacji jednej z głównych ulicy naszej miejscowości. Największymi zmianami ma być budowa ronda w centrum Racławic oraz chodników na ulicy Głubczyckiej. Zobacz, gdzie powstaną chodniki i kiedy planuje się zrealizować tą inwestycję.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Co z tym zamkiem?

Obecny stan "pojedynku" pomiędzy władzami gminy Głogówek, a właścicielem zamku p. Robertem Majcherowskim wynosi 1 : 0. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił skargę p. Majcherowskiego na wyrok sądu niższej instancji unieważniający akt darowizny zamku na rzecz jego ojca. Leszek Dulęba, radca prawny gminy Głogówek stwierdził w Radiu Opole, że wyrok jest prawomocny. Co będzie dalej z niszczejącym zabytkiem? Kto będzie właścicielem i kto wyłoży pieniądze na jego remont? Czy też ta perła architektoniczna skończy jako zabytkowa ruina? Przypomnijmy jak, w ostatnich latach, toczył się los zabytkowego zamku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Niespodzianka w Walcach. Racławia inkasuje trzy punkty

Ciekawie było też w Prudniku, gdzie w hicie kolejki Pogoń okazała się lepsza od Unii Głuchołazy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Racławicach powstanie rondo

Plany modernizacji ulicy Głubczyckiej zakładają budowę ronda w centrum miejscowości, w miejsce istniejącego obecnie skrzyżowania.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Andrzej Kałamarz będzie kandydował na fotel burmistrza miasta i gminy Głogówek

To pierwszy oficjalnie zgłoszony kandydat. Obecny burmistrz zaprzeczył plotkom jakoby miał być kandydatem wystawionym z Mniejszości Niemieckiej. Potwierdził za to, że jest przez Mniejszość popierany.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Monika na podium

W dniu 1 maja w Krapkowicach odbywały się kolejne już 28 "Ogólnopolskie Biegi Uliczne". W biegu dzieci na dystansie 800 metrów wystartowała uczennica Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich Monika Kuteń.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Mieszkaniec Głogówka zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci z Głogówka zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta. Jak się okazało posiadał on narkotyki oraz amunicję, na którą nie miał zezwolenia.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice najlepsze w Rankingu Radia Opole, w uroczystości wręczenia nagród brał udział Wojewoda Ryszard Wilczyński

W poniedziałek 3 maja w Przysieczy, w miejscowej Gościnnej Zagrodzie odbyło się uroczyste podsumowanie Rankingu Radia Opole, w którym najciekawszym miejscem Opolszczyzny został wybrany węzeł kolejowy w Racławicach Śląskich. Jak się okazuje na naszą atrakcję głosowało wiele osób z Województwa Śląskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Ktoś już zamazał podwójne tablice z nazwami miejscowości w Głogówku

Z jednej strony miasta zamazana została nazwa polska, a z drugiej nazwa niemiecka. Można było spodziewać się, że wstawienie tablic nie polepszy stosunków międzynarodowościowych w gminie, a jedynie je pogorszy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przegrana na własne życzenie

Zaczęło się fatalnie od straty gola. Naszym piłkarzom nie tylko udało się odrobić starty, ale i wyjść na prowadzenie. Pech chciał, że je roztrwoniliśmy i straciliśmy punkty.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Remis jak przegrana

Trudno cieszyć się z jednego punktu, jeśli wygrana była na wyciągnięcie ręki. Sami nie strzelaliśmy i dawaliśmy prezenty przeciwnikowi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

W Gminie Głogówek wiszą już tablice z podwójnymi nazwami miejscowości

Jeszcze nie wszędzie, ale już w kilku miejscowościach, w tym w Głogówku powieszone zostały dzisiaj tablice z dwujęzycznymi nazwami miejscowości.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racławice najlepsze w Rankingu Radia Opole - wygraliśmy

Nasz węzeł kolejowy wygrał Ranking Radia Opola wyprzedzając drugie miejsce aż o 54 głosy. To sukces nas wszystkich. Posłuchaj oficjalnego komunikatu w Radiu Opole.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tylko 2% przewagi, pilnie potrzebne głosy, zostało tak mało czasu

Dziś o północy kończy się głosowanie na najatrakcyjniejsze miejsce Opolszczyzny. Aktualnie prowadzą Racławice Śląskie, ale tuż za nami plasuje się Zamek w Rogowie Opolskim, który w ostatnim czasie dostaje lawinę głosów. Jeszcze możesz nam pomóc, ale czasu już niewiele.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja