Ogg Taf FB aktualny obraz

Aktualności i nowe informacje z Racławic Śląskich

W chwili obecnej każda nowa aktualność dostępna jest bez ograniczeń przez około 5 do 7 dni. Potem wszystkie newsy przenoszone są automatycznie do archiwum, które jest ukryte. Aby nie przegapić nowych informacji zaglądaj na naszą stronę codziennie.

© Raclawice.NET

60 lat OSP w Racławicach Śląskich - cały tekst

Strażacy z Racławic Śląskich obchodzili uroczyście 60 rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 10 rocznicę nadania sztandaru dla strażaków.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To był ostatni pociąg - cały tekst 10 lecia podwodzi 1997

Poziom wody na Osobłodze w Dzierżysławicach był już bardzo wysoki. Powoli jakoś przejechaliśmy. Baliśmy się, że nie będziemy mieli jak wrócić do Racławic. Wracając pociąg jechał bardzo wolno, wolniej niżeli idący człowiek. Woda przelała się przez nasyp kolejowy w pobliżu mostu, ale same szyny jeszcze wystawały znad wody, której w około było bardzo dużo. Z tego, co pamiętam było to około godziny 15 we wtorek 8 lipca.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Rolnicy rozpoczęli żniwa

W prawdzie w ostatnich dniach pogoda raczej nas nie zachwyca, ale lokalni rolnicy już kilka dni temu na dobre rozpoczęli żniwa.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Przejedź się najpiękniejszą trasą kolejową w Polsce z Racławic

Do końca wakacji możemy z Racławic i nie tylko pociągiem przejechać się najładniejszą trasą kolejową w Polsce i to bez żadnej przesiadki. Wyruszymy rano - wrócimy wieczorem. To idealny pomysł na całodniowy wypad. Wrażenia gwarantowane.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Piłkarski turniej w Osobłodze

W piątek nasza piłkarska drużyna w dość eksperymentalnym składzie pojechała na piłkarski turniej do czeskiej Osoblahy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasza rzeka wygląda fatalnie

W ubiegłym tygodniu padła śmiała, ale jak najbardziej słuszna propozycja społecznej organizacji w celu wysprzątania i uporządkowania okolic Osobłogi, w których latem mieszkańcy i turyści miło spędzają czas. Pomysł nie wypalił, ponieważ zdarzył się przypadek losowy - pogrzeb. Być może warto spróbować jeszcze raz i w przyszłym tygodniu zebrać się i wspólnymi siłami doprowadzić Osobłogę do porządku?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Tu na razie jest ściernisko

W miejscu dawnego punktu skupu zboża powstaje budynek o niewyjaśnionym do tej pory przeznaczeniu. Z tablicy informacyjnej też się wiele nie dowiemy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

10 lat temu zalała nas wielka woda

To już dziesięć lat od pamiętnego lipca 1997 roku, kiedy wielka woda zalała także mieszkańców Racławic Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pojadą na turniej do Czech

Piłkarze Racłavi wezmą udział w turnieju piłkarskim w czeskiej Osobłodze (Osoblaha). Turniej odbędzie się w najbliższy piątek na stadionie klubu TS Slezan Osoblaha.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zakwitła jabłoń

Niecodziennego odkrycia w swoim sadzie dokonał Józef Raczkowski. W dniu 2 lipca 2007 r na drzewie jabłoni zauważył kwitnącą gałąź, na której również znajdują się dorodne wykształcone owoce. Czyżby było to objawem podwójnych zbiorów?

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Kiedy znikną szlabany?

W maju po raz kolejny doszło do spotkania władz gminy Głogówek oraz czeskiej Osoblahy w sprawie przejścia granicznego w Racławicach Śląskich.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Społecznie odnowiły rozkradziony skwerek

Po tym jak kilka tygodni temu ktoś przywłaszczył sobie duże donice z skwerku w Racławicach mieszkanki tej miejscowości podupadłemu miejscu nadały nowy blask

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To cud, że się tam nikt nie utopił!

W Racławicach Śląskich jest miejsce, w którym, w każdej chwili może dojść do tragedii tym bardziej, że miejsce to znajduje się w najchętniej odwiedzanej przez turystów i lokalną młodzież okolicy.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Raclawice.net 4.0

Blisko rok musieliście czekać na nową wersję strony, a ponad 1,5 roku na całkowicie nowe oprogramowanie. I stało się. 1 lipca 2007 debiutuje już czwarta wersja tej strony. Jak zawsze strona spełnia wszystkie standardy tworzenia stron WWW i, jak zawsze jest bardzo nowoczesna, czego często za pierwszy rzut oka nie zauważycie. Proszę, by każdy, kto korzysta z tej strony poświęcił przysłowiowe pięć minut za zapoznanie się z tym artykułem, który opisuje najnowsze zmiany oraz to, jak działać będzie strona w Twojej przeglądarce.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

To już 60 lat

Racławiccy strażacy dziś świętowali 60 rocznicę istnienia OSP w naszej miejscowości oraz 10 rocznicę nadania sztandaru. Na stronie już teraz prezentujemy krótką relację z uroczystości oraz dużo zdjęć.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nasza straż pożarna ma 60 lat

W sobotę odbędą się uroczystości z okazji 60lecia naszej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz z okazji 10lecia nadania sztandaru dla straży. Zobacz plan uroczystości:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Taaaaka ryba

W dniach 23-24 czerwca od godziny 15 do godziny 10 odbyły się na rzecz Odrze w okolicy miejscowości Rogów Opolski zawody w wędkarstwie spławikowym i gruntowym. Była to druga tura zawodów o tytuł mistrza naszego lokalnego koła wędkarskiego.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Zakończyli sezon

Niestety porażką z drużyną Victorii Cisek racławiccy piłkarze zakończyli sezon. Mecz należał do średnich, ale obie ekipy stworzyły kilka akcji wartych odnotowania. Szkoda, że tak mało kibiców mimo bezpłatnego wstępu zjawiło się na boisku.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Urząd Marszałkowski odpowiedział na list otwarty w sprawie kolei

Dziś otrzymałem odpowiedź na list otwarty wysłany do Marszałka Województwa w sprawie anormalnego traktowania pasażerów na linii Nysa - Kędzierzyn Koźle. Obszerne fragmenty odpowiedzi zamieszczam na stronie wraz z krótką polemiką dotycząca otrzymanych odpowiedzi.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Nowy numer "Tygodnika" już dostępny

Polecam nowy numer Tygodnika Prudnickiego, w którym znajdziemy sporo informacji związanych z Racławicami. Szczególną uwagę proszę zwrócić na tekst dotyczący przejścia granicznego w Racławicach. To nie wszystkie teksty o naszej miejscowości. Ponadto ukazały się:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Polecam nowy numer Tygodnika Prudnickiego

Jeszcze tylko jutro będzie można kupić najnowszy numer Tygodnika Prudnickiego. Szczególnie polecam ciekawy artykuł dotyczący miejsca w Racławicach, w którym może dojść do tragedii. Wypowiada się między innymi nasz sołtys. Ponadto polecam artykuły:

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Juniorzy zakończyli sezon

Na zakończenie sezonu juniorzy Racłavi w rezerwowym składzie przegrali z drużyną LZS Walce 0:2

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Racłavia z bagażem czterech bramek

Dobrze o meczu Racłavi z Rusocinem to można powiedzieć tylko o pogodzie. Nie padał deszcz, świeciło słońce i czasami powiał miły wietrzyk. A co o grze? No nic, bo takich meczów to nawet nie chce się opisywać. Racłavia poległa różnicą czterech bramek.

Przeczytaj
© Raclawice.NET

Pogoń lepsza od Racłavi

Racłavia przegrała zaległy mecz z Pogonią Prudnik 1:2. Zawody były raczej nudne, obie ekipy nie pokazały ciekawej piłki.

Przeczytaj
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja