Racławice Śląskie w Internecie

O nas

Witamy w serwisie Raclawice.Net, Dzienniku Internetowym opisującym miejscowość Racławice Śląskie. Istniejemy od 24 września 2005 roku. W 2013 roku nasz serwis wybrano najlepszym w Polsce (wg głosowania publiczności) serwisem poświęconym sołectwu. Konkurs ten organizowało Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Obraz: logotyp-aktualny.png

Aktualny logotyp naszego serwisu

Obraz: logotyp-stary.png

Poprzedni logotyp naszego serwisu

Autorem i głównym prowadzącym serwis od początku jego istnienia jest Stanisław Stadnicki. Z wykształcenia informatyk, z pasji programista aplikacji internetowych. Właściciel firmy WebInspiracje, a także pasjonat lokalnej historii i autor kilku książek.

Dziś serwis Raclawice.Net to około 3 tysiące artykułów i kilka tysięcy fotografii. Z każdym dniem objętość strony powiększa się. Jest ona zarejestrowana jako pełnoprawny dziennik, zatem działa na takich samych zasadach jak profesjonalne wydawnictwa gazetowe.

Od początku swojego istnienia nasza strona była wzorem dla innych, podobnych serwisów. Czytelnicy doceniają przede wszystkim czytelną i intuicyjną szatę graficzną, która ułatwia i zachęca do przeglądania profesjonalnie przygotowanych treści. Zawsze byliśmy blisko wydarzeń i osób związanych z Racławicami Śląskimi. Doceniają nas także czytelnicy zza granicy, zwłaszcza z krajów zachodniej Europy.

Wielokrotnie nasze materiały były i są cytowane w innych wydawnictwach, a także jako źródła w pracach dyplomowych, naukowych i książkach.

Jako profesjonalnie działający serwis zapraszamy do reklamowania się na naszych stronach. Oczywiście wystawiamy faktury VAT, a każdego dnia pod adres Raclawice.Net zagląda około 1600-1800 unikalnych osób z czego strona dziennie jest przeglądania kilka tysięcy razy!

Nieustannie stawiamy na rozwój. Nie tylko pokazujemy aktualne trendy w dziedzinie internetowych serwisów informacyjnych, ale cały czas staramy się być wzorem dla innych osób, które także chcą prowadzić stronę internetową swojej miejscowości. W 2015 roku przebudowaliśmy całkowicie oprogramowanie naszej strony i dostosowaliśmy ją do urządzeń mobilnych. Uruchomiliśmy także sklep, w którym można kupić ciekawe rzeczy związane z Racławicami Śląskimi. Co ważne, autor strony jest jednocześnie autorem oprogramowania. Nie korzystamy z gotowych systemów i rozwiązań. Dzięki temu czytelnicy mają gwarancję, że korzystają z programu napisanego specjalnie dla ich potrzeb.

Nasz cel nie zmienia się. Dostarczać czytelnikom aktualnych i sprawdzonych informacji z naszego regionu, tak - aby w ich ocenie, być sprawdzony i rzetelnym medium. Chcemy, aby czytelnicy chętnie wracali do nas i szukali na naszych stronach ciekawych informacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2018
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu Raclawice.Net jest zabronione.
Serwis Raclawice.NET jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki