Racławice Śląskie w Internecie

Jesteśmy mobilni

Gustaw, to nasz wirtualny pomocnik. Gustaw w 2015 roku przeszedł na mobilność, oznacza to, że jego dodatkową pracą jest dbanie o to, aby nasza strona internetowa poprawnie działała na urządzeniach mobilnych, jakimi są tablety i smartfony. Gustaw pracuje, aby nasza stronka dopasowała się do każdego ekranu urządzenia, z którego korzystają nasi czytelnicy. Nasz serwis można przeglądać w domach, pracy, szkole oraz np. w czasie podróży korzystając z laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.

Obraz: mobilnosc1.jpg

Nowa wersja strony zawiera jaśniejsze tło i ciemniejszy tekst. Dzięki temu z treści serwisu łatwiej mogą korzystać osoby z pewnymi niepełnosprawnościami, np. niedowidzący.

Wszystkie zdjęcia są skalowalne: oznacza to, że ich wielkość dopasowuje się do ekranów. Koniec z rozmazanymi i za dużymi zdjęciami. Gustaw pokazuje Ci tylko dobrze dobrane fotografie.

Serwis Raclawice.Net od powstania w 2005 roku był wzorem do naśladowania i jako pierwszy (biorąc pod uwagę okoliczne serwisy informacyjne) wprowadzał nowe standardy technologiczne. Gustaw od dawna stara się, aby jego praca była oceniona wzorowo przez każdego, kto zapuka pod adres www.raclawice.net.

Obraz: mobilnosc2.jpg

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2018
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu Raclawice.Net jest zabronione.
Serwis Raclawice.NET jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki