Ogg Taf FB aktualny obraz

Po 13 latach wreszcie pociąg dalekobieżny przejeżdża przez Racławice Śląskie

Dziś dzień, na który czekaliśmy ponad dekadę. Zgodnie z planem kursuje TLK Sudety relacji Kraków-Jelenia Góra i mimo pandemii w środku składu jak na trudne czasy podróżuje mnóstwo pasażerów.

Godzina: 9:30, zimno bo 3 stopnie. Wieje, leje, sypie trochę śniegiem. Temperatura odczuwalna jakby -10 stopni. Ale czekam, bo dziś dzień, wyjątkowy. Taki, jakiego nie uświadczyłem od 13 lat. Dziś pierwszy raz kursuje dalekobieżny na podsudeckiej. Sam z racji pracy nie mogę siedzieć w wagonie, ale jestem w polu i czekam, aby zobaczyć to epokowe wydarzenie. Wyrwałem się z biura, nie mógłbym sobie darować gdyby mnie nie było. 9:32 na semaforze zielone. Będzie jechał. Wieje, gwiżdże, ale już go słychać. Wyłania się. Jest piękny. Cudownie sunie po wyremontowanych torach racławickiej stacji. A w środku: mnóstwo pasażerów. Wiedziałem, że mimo tak trudnego czasu ten pociąg jest potrzebny. Dożyłem tego dnia.

Do przeczytania jeszcze 61% treści

Tekst przeniesiony do archiwum

Obecnie każdy tekst starszy niż 14 dni jest przenoszony do archiwum i nie można go już przeczytać. Zaglądaj na naszą stronę możliwie najczęściej, aby nie przegapić ciekawych informacji.

OSP
Poprzedni art Elektronika na STRAŻy bezpieczeństwa
Boże Narodzenie
Następny art Życzenia świąteczne
Teksty na podobny temat
Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja