Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: piątek, 22 stycznia 2021r.
AutopromocjaObraz
Baner

Autor: Stanisław Stadnicki - 02.11.2017    Nr wydania: 3028/2017 / Aktualności

Pociąg specjalnyObraz

Pociąg specjalny w Czechach

Tradycyjnie na Dzień Św. Marcina, który w Polsce zbiega się z Narodowym Świętem Niepodległości na trasie Třemešná - Osoblaha przejedzie pociąg specjalny.

Już od 13 lat w Dzień Św. Marcina do miejscowości Bohušov (stacja przed Osoblahą) dociera pociąg specjalny, który turystów dowozi na świetny festyn z niesamowitym jedzeniem i wieloma atrakcjami. Pociąg parowy z lokomotywami "Rešica" i "Faur" wyruszy z dworca kolejowego Třemešná ve Slezsku (10km od przejścia granicznego Trzebina-Bartultovice) o godz. 10:45. Przed wyjazdem pociągu ze stacje początkową dotrze Św. Marcin na białym koniu i przywiezie ze sobą wino Św. Martina.


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Akcja
AkcjaObraz

Osoblaha El Dorado

Autor: Szymon Adamów - 07.08.2017

Osoblaha El Dorado - seria opowiadająca o dwóch odkrywcach pływających po wodach nieznanej dotąd innym dzikiej Osoblahy (pol. Osobłogi). Wyposażeni jedynie w dwa dmuchane...

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Kolejka wąskotorowa - rusza kolejny sezon turystycznych przejażdżek z Trzemesnej do Osoblahy

Autor: osoblazsko.com - 24.04.2017

8 maja rozpoczynamy sezon turystyczny w regionie Osoblažsko! Przez cały dzień można korzystać z wielu atrakcji, ale przede wszystkim wybrać się w podróż pociągiem...

Przeczytaj

Kolei w regionie
Kolei w regionieObraz

Zespół wespół o kolei w regionie

Autor: Stanisław Stadnicki - 20.05.2016

Tak głośno o budowie kolejki wąskotorowej do Racławic nie było od kilku lat. Sprawą zajęli się członkowie Zespołu ds. Kolei przy Wojewodzie Opolskim.

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Teraz zapłacisz także polskimi złotówkami

Autor: Stanisław Stadnicki - 17.03.2014

Już 8 maja pierwszy przejazd pociągu specjalnego na przygranicznej kolejce wąskotorowej Trzemeszna-Osoblaha. Sezon wakacyjny także zbliża się wielkimi krokami. W ofercie...

Przeczytaj

Impreza
Za miedząObraz

Dni Marcina w miejscowości Bohušov

Autor: Stanisław Stadnicki - 28.10.2013

Martinské hody Bohušov, pod taką nazwą w niedalekim czeskim Bohušovie odbędzie się festyn z wieloma atrakcjami. Impreza planowana jest na sobotę 9 listopada.

Przeczytaj

Droga
DrogaObraz

Czy będzie nowa droga do Osoblahy?

Autor: Stanisław Stadnicki - 26.09.2013

Jest na to szansa. Pomysł starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego zakłada między innymi odbudowę starej drogi z Racławic Śląskich przez Studnice do Osoblahy.

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się