Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: czwartek, 22 października 2020r.
  • Pogoda: ++190C

Autor: Stanisław Stadnicki - 24.06.2016    Nr wydania: 2837/2016 / Aktualności

Ważne wydarzenieObraz

Dąb króla Jana Kazimierza zostanie posadzony w Racławicach Śląskich - to będzie niezwykłe wydarzenie. Czy sam Król Polski był w Racławicach?

Każdy zna historię mówiącą o tym, że Głogówek był stolicą Polski. Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca około godziny 10:15 w Racławicach Śląskich zostanie uroczyście posadzony dąb poświęcony Królowi Janowi Kazimierzowi.

Na cześć Króla Polski, wielkiego księcia litewskiego, syna Zygmunta III Wazy i Konstancji Habsburżanki, czyli Króla Jana Kazimierza, zostanie w Racławicach Śląskich posadzony dąb. Nie jest wykluczone, że monarcha nie tylko odwiedził Mochów, czy Głogówek, ale też Racławice Śląskie. Uczestnicy IV Rajdu Rowerowego TTH pt. Śladami Króla Jana Kazimierza oraz mieszkańcy Racławic Śląskich w najbliższą niedzielę w okolicy naszej szkoły posadzą dąb, który zostanie poświ


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Zagadka
ZagadkaObraz

Pożar i poszukiwania dębu oraz obrazu Świętej Rodziny

Autor: Stanisław Stadnicki - 30.03.2020

W niedzielę, we wczesnych godzinach porannych strażacy z Racławic Śląskich zostali wezwani do ugaszenia pożaru starego dębu rosnącego niedaleko rzeki Osobłogi.

Przeczytaj

Kolędnicy
KolędowanieObraz

Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Racławic Śląskich

Autor: Stanisław Stadnicki - 08.01.2015

Stare przysłowie mówi: "króla czczą w jego własnym kraju, mędrca zaś wszędzie". Trzej mędrcy to najbardziej znane postacie związane z kolędowaniem.

Przeczytaj

Para królewska
Król w GłogówkuObraz

Król Jan Kazimierz wrócił do Głogówka

Autor: Stanisław Stadnicki - 15.09.2013

Aby zobaczyć króla wcale nie trzeba jechać daleko. Wystarczyło w niedzielę być w Głogówku. Na Rynku miejskim zjawił się król Jan Kazimierz z małżonką Ludwiką Marią.

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się