Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: środa, 28 października 2020r.

Autor: Stanisław Stadnicki - 22.09.2015    Nr wydania: 2683/2015 / Aktualności

Sport szkolnyObraz

Szkolny Klub Sportowy w latach 80-tych

Kontynuujemy cykl artykułów opisujących historię Szkolnego Klubu sportowego w Racławicach Śląskich. Tym razem wkraczamy w lata 80-te bardzo związane z osobą Pani Wandy Kielańskiej. Wspaniałej nauczycielki i sportsmenki. Początek lat 80-tych to liczne sukcesy w królowej sportu, czyli lekkiej atletyce. Sportowcy z racławickiej szkoły tradycyjnie brylowali w piłce ręcznej oraz siatkówce. Ogromnymi, ale trochę zaskakującymi były sukcesy w piłce nożnej. Historię szkolnego sportu lat 80-tych prezentujemy w jednym obszernym artykule. Zapraszamy do lektury.

W rozegranych 25 czerwca 1980 roku finałach wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt drużyna Racławic Śląskich w składzie: Danuta Kuriańska, Jadwiga Kielańska, Bożena Łukasik, Anna Paluszek, Krystyna Polityło, Barbara Kowal, Katarzyna Longer zajęła IV miejsce. 11 października 1980 roku w rejonowych zawodach piłki ręcznej rozgrywanych w Głubczycach pierwsze miejsce zajęła drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich występująca w składzie: Jacek An


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Siatkówka
HistoriaObraz

Szkolny Klub Sportowy w Racławicach Śląskich w latach 70-tych (część III)

Autor: Stanisław Stadnicki - 25.03.2015

Koniec lat 70-tych to okres, w którym do dyscyplin w jakich sukcesy odnosili reprezentanci Racławic Śląskich dołączyła królowa sportu: lekka atletyka.

Przeczytaj

Siatkówka
HistoriaObraz

Szkolny Klub Sportowy w Racławicach Śląskich w latach 70-tych (część II)

Autor: Stanisław Stadnicki - 17.03.2015

Na początku lat 70-tych dużym sukcesem było zajęcie przez reprezentantów Racławic Śląskich III miejsca w województwie w zawodach piłki nożnej.

Przeczytaj

Siatkówka
HistoriaObraz

Szkolny Klub Sportowy w Racławicach Śląskich w latach 70-tych (część I)

Autor: Stanisław Stadnicki - 10.03.2015

Początek lat 70-tych to sukcesy w koszykówce. Już w 1971 roku reprezentantki naszej szkoły okazały się najlepsze w województwie w tej dyscyplinie sportu.

Przeczytaj

SKS
Historia sportuObraz

Szkolny Klub Sportowy w Racławicach Śląskich w latach 60-tych (część 3) Mistrzowie w szczypiorniaka i mecz, który przeszedł do historii.

Autor: Stanisław Stadnicki - 27.01.2015

W 1966 roku w rozgrywkach powiatowych piłki ręcznej szkół podstawowych startowały 32 zespoły. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z Racławic Śląskich zajęły I miejsca w...

Przeczytaj

SKS
HistoriaObraz

Szkolny Klub Sportowy w Racławicach Śląskich w latach 60-tych (część 2) Druga w Polsce gazetka szkolna.

Autor: Stanisław Stadnicki - 21.01.2015

Początek lat 60-tych, to także start rozgrywek wewnątrzszkolnych (między klasowych). W klasach V-VII, a po reformie oświaty w klasach VI-V oraz VI-VIII, rywalizowano w...

Przeczytaj

SKS
HistoriaObraz

Szkolny Klub Sportowy w Racławicach Śląskich w latach 60-tych (część 1)

Autor: Stanisław Stadnicki - 14.01.2015

SKS, czyli Szkolne Kluby Sportowe działały w większości placówek naszego kraju. W Racławicach Śląskich szkolny SKS uruchomiono w latach 60-tych.

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się