Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: poniedziałek, 10 sierpnia 2020r.

Autor: Stanisław Stadnicki - 26.06.2015    Nr wydania: 2642/2015 / Aktualności

KolejObraz

Wielka draka na torach w Głubczycach - wstrzymano rozbiórkę.

Policja wstrzymała rozbiórkę starego torowiska w Głubczycach. Społecznicy znów pokazali, jak można walczyć o uratowanie dziedzictwa narodowego.

Mnóstwo osób zgromadziło się wczoraj na torach kolei głubczyckiej. Okazało się, że od kilku dni trwa rozbiórka torów w okolicy tamtejszej stacji. Problem pojawił się, gdy społecznicy poinformowali policję, że rozbiórka może być prowadzona z naruszeniem zasad, ponieważ linia kolejowa i jej infrastruktura wpisane są do ochrony konserwatorskiej. Zrobiło się wielkie zamieszanie i pojawił się problem natury prawnej, którego początkowo nikt nie potrafił rozwikłać. Nam ud


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Janusz Kowalski w Racławicach Śląskich
KolejObraz

Dzisiaj program rządowy Kolej+ i współfinansowanie projektów z UE daje możliwość odtworzenia tej linii

Autor: Stanisław Stadnicki - 08.07.2020

Wczoraj (wtorek) wiceminister Janusz Kowalski gościł w Racławicach Śląskich. Rozmawiał z mieszkańcami na temat rewitalizacji linii kolejowej do Głubczyc i Raciborza.

Przeczytaj

KolejObraz

Program Kolej Plus może pomóc w przywróceniu pociągów do Głubczyc i Raciborza

Autor: Stanisław Stadnicki - 09.03.2020

Podpisany niedawno przez Prezydenta RP Program Kolej+ może uratować zawieszoną od 20 lat linię kolejową Racławice Śląskie-Głubczyce-Racibórz.

Przeczytaj

Piłka nożna
Piłka NożnaObraz

Cztery bramki w meczu z liderem

Autor: Stanisław Stadnicki - 11.11.2014

Pełne trybuny, dwie czerwone kartki, dwie jedenastki oraz aż cztery gole. Do Racławic przyjechał zespół Polonii Głubczyce, lider IV ligi.

Przeczytaj

Jeden procent
PodatekObraz

Pamiętaj o 1% podatku

Autor: Stanisław Stadnicki - 18.02.2012

Początek roku to okres rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Pamiętajmy, że każdy z nas może przeznaczyć 1% swojego podatku na wybrany cel. Warto mieć na uwadze...

Przeczytaj

Racławice
KolejObraz

Pamiętamy o smutnej rocznicy

Autor: Stanisław Stadnicki - 07.04.2011

Dokładnie w niedzielę minęło 11 lat od chwili, gdy linią kolejową Głubczyce-Racławice Śląskie przejechał ostatni pociąg.

Przeczytaj

Kolej
KolejObraz

Krótkofalowcy sami kończą oczyszczanie linii kolejowej

Autor: Stanisław Stadnicki - 11.10.2010

Prawie cały 16-kilometrowy odcinek linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie jest już oczyszczony. Mimo zimna i niesprzyjającej aury na torowisku społecznie pracują...

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się