Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: piątek, 22 stycznia 2021r.
AutopromocjaObraz
Baner

Autor: Stanisław Stadnicki - 20.12.2013    Nr wydania: 2308/2013 / Aktualności

Warto wiedziećObraz

Niedługo zawiśnie mapa Racławic Śląskich

Jeszcze przed Świętami na budynku Domu Ludowego pojawi się ogromna mapa Racławic Śląskich z zaznaczonymi ważniejszymi obiektami oraz opisem zabytków naszej miejscowości.

Pomysł ustawienia ogromnej tablicy (2m/1m) w Racławicach Śląskich jest inicjatywą fundacji Euro Country z Zakrzowa. Mapę Racławic Śląskich oraz opis zabytków (w formie graficznej) dostarczyli członkowie grupy Odnowa Wsi Racławice Śląskie. W inicjatywę włączyła się również Gmina Głogówek, która wydała zgodę na powieszenie tablicy. Właśnie z wyborem miejsca na tablice był największy problem, ponieważ nie mogła być ona usytuowana na żadnym placu lub skwerze (prz


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Promocja
PromocjaObraz

Piękne tablice dla turystów ułatwiają zwiedzanie Racławic

Autor: Stanisław Stadnicki - 13.07.2015

Mieszkańcy Racławic Śląskich przygotowali i udostępnili ciekawą trasę turystyczną, której pokonanie gwarantuje poznanie najważniejszych atrakcji tej miejscowości....

Przeczytaj

Tablica
TurystykaObraz

Tablica dla turystów (i nie tylko) już wisi

Autor: Stanisław Stadnicki - 17.01.2014

Została powieszona jak pisaliśmy pod koniec grudnia. Można znaleźć na niej piękną mapę naszej miejscowości i opis zabytków. Tablica jest bardzo duża.

Przeczytaj

Mapa
MapaObraz

Można już zdobyć nową mapę: Gmina Głogówek-zabytki, atrakcje, wydarzenia

Autor: Stanisław Stadnicki - 13.10.2012

Niedawno światło dzienne ujrzało nowe wydawnictwo dotyczące miasta mi gminy Głogówek. Można w nim znaleźć wiele informacji o Racławicach Śląskich.

Przeczytaj

Wieża widokowa
TurystykaObraz

Jak trafić na szczyt góry Strażnica?

Autor: Stanisław Stadnicki - 19.04.2011

Po ukazaniu się artykułu opisującego wieżę widokową na górze Strażnica kilka osób poprosiło o przedstawienie drogi dotarcia do tego obiektu co też czynię z wielką...

Przeczytaj

InformacjaObraz

Mapa z wyróżnieniem Racławic

Autor: Stanisław Stadnicki - 12.08.2009

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w piątek w Nowej Trybunie Opolskiej pojawi się diecezjalna mapa sanktuariów maryjnych, a w niej informacje o naszym kościele.

Przeczytaj

Mapa powiatu
MapaObraz

Interaktywna mapa

Autor: Stanisław Stadnicki - 13.12.2007

Starostwo Powiatowe w Prudniku uruchomiło interaktywną mapę Powiatu Prudnickiego. Bardzo dokładnie przedstawiono na niej Racławice.

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się