Raclawice.Net - Logotyp
  • Rejestracja
  • Logowanie
  • Dziś: czwartek, 25 lutego 2021r.

Autor: Stanisław Stadnicki - 29.11.2011    Nr wydania: 1857/2011 / Aktualności

PrzyjścieObraz

Rozpoczął się Adwent

Miniona niedziela, była pierwszą tegoroczną niedzielą adwentową. Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00.

Na codzienne Msze Św. Szczególnie zaprasza się dzieci, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. oraz kandydatów do Bierzmowania. Ewangelia wg św. Mk-13, 33-37 Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wieci


Przeczytaj artykuły na podobny temat

Adwent
AdwentObraz

Dziś Adwent, od jutra Msze Św. - roraty

Autor: Stanisław Stadnicki - 29.11.2020

Adwent to trwający cztery tygodnie okres poprzedzający narodziny Jezusa Chrystusa. Okres wyczekiwania na Wcielenie się Boga i Jego ponowne przyjście u końca czasów świata.

Przeczytaj

Kościół
KościółObraz

Rozpoczął się Adwent, wszyscy czekamy na narodzenie Jezusa

Autor: Stanisław Stadnicki - 03.12.2018

Słowo "adwent" pochodzi od łacińskiego określenia advenio oznaczającego: przychodzenie.

Przeczytaj

Pełne serc
AdwentObraz

Choinki pełne serc

Autor: Stanisław Stadnicki - 06.01.2012

Jak to już jest w tradycji, zaraz po zakończeniu Adwentu, w naszym kościele pojawiają się choinki, na których zamiast bombek wiesza się serduszka.

Przeczytaj

Osiołek
Warto wiedziećObraz

Osiołek - jeden z symboli Bożego Narodzenia

Autor: Stanisław Stadnicki - 24.12.2011

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Wypada więc wspomnieć o zwierzęciu, bez którego nie doszłoby do narodzin Syna Bożego w stajence w Betlejem, bowiem Święta Rodzina...

Przeczytaj

Kiermasz
ZaproszenieObraz

Kiermasz bożonarodzeniowy

Autor: Stanisław Stadnicki - 10.12.2011

W dniach 12-13 grudnia, w godzinach od 8 do 16, w auli Zespołu Szkół w Racławicach Śląskich odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy.

Przeczytaj

Choinka
CiekawostkaObraz

Choinka pełna serc

Autor: Stanisław Stadnicki - 27.01.2010

Już tradycyjnie w Boże Narodzenie w Kaplicy Matki Boskiej Buszczeckiej ustawiana jest nietypowa choinka. Nietypowa, ponieważ zawiesza się na niej papierowe serca.

Przeczytaj


Polecamy -
Baner
KOMUNIKAT -
POTRZEBUJEMY TWOJEJ ZGODY
Zamknij okno

Dostosowujemy stronę do Twoich potrzeb, dlatego możemy zbierać niektóre Twoje dane np. w plikach cookies. Zobacz naszą politykę prywatności oraz politykę Cookies i zapoznaj się z zasadami. Potrzebujemy Twojej zgody do przetwarzania danych. Kliknij przycisk zgadzam się lub zamknij okno, aby udzielić nam tej zgody.

Zgadzam się